News

İşte sadece NFT sahiplerine açık ilk restoran

single-image

Flyfish Club, New York’ta 2.5 ETH ve üzeri üyelik maliyetiyle tek başına NFT sahiplerine açık olan ilk restorandır.

Bir NFT’ye sahip olmak, New York’ta bir restoran olarak daha havalı hale geldi, bu restoranın yerindeki muhtemel yemek yiyenlerin üyeliklerini yalnızca dijital bir belirteç olarak blok zinciri aracılığıyla satın alabileceklerini ortaya koydu.

Flyfish Club üyeliği yalnızca NFT’ler aracılığıyla satın alınabilir

Girişimci Gary Vaynerchuk ve CEO David Rodolitz ve mutfak direktörü Conor Hanlon tarafından kurulan, yalnızca üyelere özel yemek kulübü Flyfish Club’ın ana şirketi olan VCR Group, restoran müdavimlerine en iyi deniz ürünleri deneyimini yaşatmayı hedefliyor.

Mevcut bilgilere göre, iki üyelik seviyesi olacaktır. Flyfish olarak bilinen ilk katman, varlığın mevcut değerine göre kabaca 8000 doların üzerinde olan 2.5 ETH’ye mal oluyor.

Bu düzenli üyeliğin mülkiyeti, üyelere ana yemek odası, açık alan ve kokteyl salonu ve özel etkinliklere erişim sağlayacaktır.

Diğer üyelik katmanı Flyfish Omakase’dir. Bu kademe 4,25 ETH’ye (14,000 doların üzerinde) mal oluyor ve üyeleri, normal üyelere tahakkuk eden tüm avantajlardan ve 14 kişilik bir omakase odasından yararlanacak.

Web sitesindeki resmi bilgiler, yinelenen yıllık ücretlerin olmayacağını ve NFT sahiplerinin tokenlerini satmayı veya hatta varlığı üye olmayanlara bir aylığına kiralamayı seçebileceğini ortaya koyuyor.

“FFC, NFT’leri kullanarak, özel deneyimler sunabileceğimiz sadık, üye bir topluluk oluşturabiliyor. NFT’ler, FFC’nin gelecek yıllarda istisnai ve sürdürülebilir bir ürün sunmasını sağlayacak yeni modernist finansal modeller yaratıyor.”

İlginç bir şekilde, bu NFT’ye özel üyelik restoranının 2023’e kadar açık olması beklenmiyor.

Özel erişim sunan NFT’ler

NFT’ler şüphesiz kripto dünyasında daha popüler hale geldi. Alandaki projeler, yatırımcıları bir dizi özellik ile cezbetmeyi ve onları topluluktaki diğerlerinden ayıran vakaları kullanmayı hedefliyor.

Örneğin, Adidas, “Into the metaverse” token sahiplerinin, şirketin topluluk için piyasaya süreceği ürün türünü şekillendirmede büyük bir rol oynayacak özel bir hayran kulübüne erişebileceklerini açıkladı. 

Adidas’ın yanı sıra, sahiplerine bazı ayrıcalıklar sunan bir diğer NFT, bir dizi ilginç özelliği sayesinde yatırımcılarının ve halkın ilgisini çekmeyi başaran Bored Ape NFT’dir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like