News

İsviçre’nin en büyük çevrimiçi bankası kripto borsası başlatmayı planlıyor

single-image

İsviçre’nin en büyük çevrimiçi bankası, 2022’nin ilk yarısının sonuna kadar kendi dijital para ticaret platformunu geliştirme niyetini açıkladı.

Swissquote Satış Müdürü Jan De Schwep çevrimiçi bankanın özlemleri kendi kurma içerdiğini cryptocurrency ticaret platformu ile yakın tarihli bir röportajda,

“Platformda çeşitli kripto para birimlerinde daha fazla işlem yapılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Diğer kripto para beklentileri arasında “İsviçre’nin önde gelen dijital varlık sağlayıcısı” olmak yer alıyor. Bunu yapmak için aracı kurum, kripto para piyasasında büyük talep gören stabil paralar ve stake hizmetlerine ek olarak kripto para birimi teklifini genişletmeyi planlıyor .

İsviçre ticaret platformları yükselişte

Swissquote’un kripto para borsasının piyasaya sürülmesinin, İsviçre’deki dijital varlıklar için ticaret platformlarının sayısında çarpıcı bir artışla sonuçlanması bekleniyor. 

Özellikle, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX, tamamen işlevsel olan tam lisanslı bir dijital borsa olan SDX’i piyasaya sürdü. Sadece birkaç gün sonra Berner Kantonalbank, tokenize edilmiş küçük büyük harf alım satımı için bir platform olan SMEIX’i tanıttı. 

Ayrıca düzenleyiciler, 2020 yılının Eylül ayında yeni ticaret sistemini kurması için kripto para bankası Sygnum’a izin verdi. 

Sqissquote taleple genişliyor

Swissquote’un geçen baharda başlayan dijital jeton ve madeni para talebindeki artışa yanıt olarak çalışanlarını zaten artırdığını ve şirketin ek gelişme sağlamak için işe almaya devam etmeyi planladığını belirtmekte fayda var. 

De Schepper, “Uyumluluk ve müşteri hizmetleri ekiplerimiz neredeyse kripto acelesi tarafından istila edildi” dedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like