News

Kripto Balinasının, 1,13 Milyar Dolara 20 Trilyon Shiba Inu Jetonunu Satın Alırken, Shiba’yı Robinhood’da Listelemek İçin Yayınladığı Dilekçe 500.000 İmza Aldı

single-image

Shiba, bu hafta sonu büyük bir satın alma gördü ve dilekçe imza desteğinde büyük bir artış gördü

7 Kasım Pazar günü, Etherscan’da kayıtlı bir blok , 20.000.000.000.000.000 için tek bir işlem gösteriyor – bu, “T” ile trilyon – 1.13 milyar ABD Dolarından fazla Shiba Inu jetonları Satın alma, aşağıdaki ekran görüntüsüne göre crypto.com’dan kaynaklandı.Reklamlar

Milyar dolarlık Shiba alımının Blockchain işlemi

Bu kadar büyük bir hareketin Shiba pazarı üzerindeki etkisinin ne olacağı belli değil. Bu yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap.com’a göre, token başına fiyat son 24 saatlik dönemde yüzde 1,5 düştü ve şimdilik sanal nötr bir etki olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Shiba’nın değerlemesi, temel bilgiler veya teknik analizden ziyade öncelikle aktif topluluğunun duyarlılığı tarafından yönlendirildiğinden – çoğu meme tipi madeni para için olduğu gibi – bu milyar dolarlık satın alma, kenarda olanlar için olumlu bir sinyal olarak algılanabilir. Shiba paketine katılmak için. Tersine, bu anlaşma daha büyük bir piyasa manipülasyonunun parçası olabileceğinden olumsuz sonuçlara yol açabilir. 

Shiba Inu projesinin dolaşım arzının son derece yüksek bir konsantrasyonuna sahip olması – yaklaşık yüzde 66 – şu anda 10, muhtemelen daha az sahibin gözetiminde olması şaşırtıcı değil . Balinalar, mem varlığının alım satımını kendi isteklerine göre koordine edebildiğinden, bu tür yüksek düzeyde merkezileştirilmiş mülkiyet, çoğu kripto yatırımcısı için önemli bir tehlike işaretidir. Bu tür kırbaç değerlemeleri, marj kullanarak hem uzun hem de kısa perakende tüccarları tasfiye etme eğilimindeyken, balinalar kazanç sağlar.


Ne olursa olsun, bu riskler Shiba’nın desteğini veya olumlu duygularını engellemiyor gibi görünüyor. Bir dilekçe onun 1,000,000 imza hedefi yarım noktası – Change.org bu yılın Mayıs ayında başlayan Kasım Pazar günü 7 itibariyle 500.000’den fazla imza, Shiba listeleme başlaması için dijital varlık ticaret uygulaması Robinhood’u ikna etmeye çalışıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like