News

Kripto borsaları, genç dijital yerlileri meşgul etmek için e-spor sponsorluklarına dalıyor.

single-image

  • Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, “Covid-19 salgını, bir dizi insan deneyiminde yerleşik birçok sözleşmeyi değiştirdi” dedi. “Hem spor hem de finans, iki yeni katılımcının – e-spor ve kripto para biriminin – ana akımlaştırılmasının katlanarak hızına tanık oldu.”
  • Bybit yaptığı açıklamada, NAVI ile ortaklığın Bybit’in e-spor işbirliklerine girişini işaret ettiğini söyledi. Sponsorluk, dijital para birimlerini çeşitlendirmek ve yatırım yapmak isteyen oyuncular için finansal eğitim kaynaklarını da içerecek.
  • NAVI’nin pazarlama müdürü Alexander Pavlenko, “Kripto para birimi ve e-sporların çok ortak noktası var: Bunlar yeni, hızlı büyüyen ve izlenmesi ve öğrenilmesi ilginç” dedi. NAVI, YouTube’da 18,4 milyon hayran kitlesine ve 600 milyona yakın toplam video görüntülemesine sahiptir.
  • Oyun ve espor analiz firması Newzoo, espor sektörünün 2021’de milyar dolarlık bir sektör haline geleceğini ve 2024 yılına kadar yaklaşık 200 milyon yeni oyuncu göreceğini öngörüyor.
  • Hong Kong merkezli FTX ve Singapur merkezli Coinhako dahil olmak üzere diğer kripto para borsaları, genç ve dijital olarak bilgili e- spor topluluğunun ilgisini çekmek için benzer e-spor sponsorluk girişimlerini başlattı.
  • Bu ayın başlarında Coinhako, Singapur’un geleceği parlak bir e-spor takımı olan Mobile Legends ekibi ALMGHTY’nin sponsorluğunu (yarısı Ethereum’da ödenecek) duyurdu .
  • “E-sporda kripto para ile finanse edilen ilk sponsorluğu ve Singapur’daki bir kripto firması tarafından verilen ilk sponsorluğu başlatma kararı, 2021’in en sıcak konularından ikisini, yani kripto para birimleri ve e-sporları birleştirdiği için verilmesi zor bir karar değildi. Coinhako’nun kurucu ortağı ve CEO’su Yusho Liu dedi.
  • “Kripto para birimlerini Asya’da erişilebilir hale getirme misyonumuzda ilerlemeye devam ederken, bu sponsorluk daha genç, mobil ilk nesle ulaşmada ve Singapur’un oyun endüstrisindeki yetenekli oyuncular aracılığıyla farkındalık yaratmada bir destek sağlayacaktır.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like