News

Kripto borsalarında dolaşan sadece 1,3 milyon Bitcoin kaldı

single-image

Cryptorank tarafından yapılan yeni bir analize göre, toplam Bitcoin arzının %6,3’ü borsa cüzdanlarında kalıyor.

Turuncu bir Noel için sevindirici bir haber olarak, Bitcoin ( BTC ) arzı yıllardır görülmeyen en düşük seviyelere kadar kuruyor. Son olarak tweet CryptoRank, sadece toplam Bitcoin arzının% 6,3 veya 1,3 milyon BTC tarafından, cryptocurrency borsalarında tutulur.

Azalan arz yeni bir şey değil , BTC blok ödülünün ikiye kesildiği 2020’de Bitcoin yarılanmasından bu yana düşüş eğilimi gösteriyor . Borsalardaki BTC mevcudiyeti, geçen yıl boyunca yavaş yavaş düşüş eğilimi göstererek aynı şeyi izledi. Borsa cüzdanları , 2020 Noeli tüm zamanların en yüksek seviyesinden hemen önce, Ekim 2020’de BTC arzının %9,5’ini ve bu yılın Temmuz ayında %7,3’ünü oluşturdu . %6,3 Aralık rakamı 2021’de kaydedilen en düşük rakam.

İlginç bir şekilde, Coinbase’in BTC cüzdan hakimiyeti de düşüyor. Amerikan borsası, diğer tüm borsaların toplamından daha fazla BTC saklıyordu. Hakimiyeti son bir yılda %50.52’den %40.65’e düştü.

Haber, Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketini tamamlayan bir dizi pozitif fiyat ölçümünü takip ediyor. İlk olarak, likit olmayan BTC arzı, “sıvı”dan “likit olmayan” duruma geçen BTC arzı artık ayda 100.000 BTC olduğundan kış için buz kesti. Özünde, çıkarılan miktardan daha fazla BTC soğuk depoya kilitlenir.

Zincir içi analitik şirketi Glassnode, borsa davranışıyla ilgili daha fazla yükseliş haberi paylaştı. BTC’nin döviz giriş hacmi için yedi günlük hareketli ortalama, 5 ayın en düşük seviyesi olan 978.452 BTC’ye ulaştı ve her hafta düşüş eğilimi gösteriyor. Borsa arzı sıkıntısı, borsalara giderek daha az BTC gönderilmesiyle devam edebilir.

Ayrıca, birçok perakende yatırımcının ve bazı şirketlerin BTC’lerini borsalarda sakladığını ve ‘likit olmayan’ BTC’nin daha da düşük olabileceğini belirtmek önemlidir. Bazı BTC sahipleri, BTC’lerini çevrimdışı olarak soğuk depoya almak yerine anahtarlarının velayetini borsalara bırakacaktı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Binance CEO’su ve kurucu ortağı Changpeng Zhao, Andreas Antonopolous gibi Bitcoin’cilerin en iyi çabalarına rağmen, ” anahtarlarınız değil, Bitcoin’iniz değil ” ifadesinin günlük BTC mantrasının bir parçası olmasını sağlamak için sıcak cüzdan uygulamasını teşvik etti .

Sonuç olarak, 1,3 milyon BTC borsalarda kalırken, ‘dolaşıyor’ olmayabilirler ve aslında likit olmayan arza katkıda bulunabilirler. 

Yine de, yükseliş analitiğinin arkasından bir “Noel Baba Rallisi ” çağrılarına rağmen , ayılar henüz ormandan çıkmış değil. BullRun Invest tarafından Glassnode verilerini kullanan bir tweet , tüm BTC arzının %24,6’sının 47.000$’ın üzerinde olduğunu gösteriyor.

Bu fiyat seviyelerinde satın alınan BTC’nin yaklaşık dörtte birinin şu anda su altında olduğunu gösteriyor. Eğer BTC 50’li içine ilerleme kaydetmek başarısız , ağaç yarın altında daha az hediyeler olabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like