News

Kripto borsası Binance, KYC talepleri nedeniyle müşterilerinin %3’ünü kaybetti

single-image

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın düzenleyici sorunları nedeniyle kullanıcılarının %3’ünü kaybettiğini açıkladı.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyicilerle Binance savaşları, bu düzenleyicilerin taleplerine karşı daha dostane bir yaklaşımı benimsemeye zorlanan kripto borsasıyla iyi belgelenmiştir.

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao , Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda , bu yaklaşım değişikliğinin kripto şirketine, düzenleyici sorunları nedeniyle şimdiye kadar firma patronajını bırakmış olabilecek bazı kullanıcılarını elinde tutmasında yardımcı olduğunu ortaya koydu.

Binance, kullanıcıların %3’ünü KYC taleplerine kaptırdı

CZ’ye göre Binance, borsanın sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmak isteyen tüm “küresel kullanıcıları” için popüler “Müşterinizi Tanıyın” politikasını zorunlu hale getirdi. Böylece sadece borsa ile KYC kayıtlarını başarıyla tamamlayanlar platformdaki etkinliklere tam olarak erişebildi.

KYC politikası, platformlarını kullanan kullanıcıları belirlemek için geleneksel finansal hizmet sağlayıcılar tarafından yaygın olarak kullanılır. Bir kullanıcının, müşterilerinin kimliğini doğrulamak için bir tür kimlik veya hizmet faturası veya bazı durumlarda her ikisini birden sağlamasını gerektirir.

Binance ve diğerleri gibi kripto borsaları, platformlarının teröre sponsorluk veya kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanılmaması için finansal düzenleyiciler tarafından bu politikayı benimsemeleri için zorunlu kılınıyor.

Bu politikanın uygulanması, kullanıcı tabanının yaklaşık %3’ünün kaybına yol açsa da, Binance’deki yeni politikayı benimsemek, düzenleyiciler arasında ona daha fazla arkadaş kazandırdı.

CZ, borsanın benimsediği düzenleme öncelikli yaklaşımın, kullanıcıların şirketle daha rahat olmalarını sağlayacağına inanıyor. Onun sözleriyle, “Uyumlu olmanın daha fazla kullanıcının bizi kullanmasına izin vereceğini düşünüyoruz. Çoğu insan lisanslı bir borsa kullanırken daha rahat hissediyor.”

Daha yakınlarda, biz bildirilen Binance işlem hacminin büyük kripto exchange olduğunu ve onun rakibi gibi halka açık şirketi ise kendi değerlemesine göre o gezegendeki en büyük firmalarından biri haline $ 300 milyar civarında olabileceğini söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like