News

Kripto Para Birimlerinin Mevcut Durumu ve Günlük İşinizde Dijital Para Nasıl Uygulanır?

single-image

Nispeten kısa ömrü boyunca, kripto para piyasası zaten birçok sert iniş ve çıkış yaşadı. Sürekli gelişen ve değişen oldukça değişken bir sektör. Bununla birlikte, 2021 kripto için özellikle hareketli bir yıldı.

Örneğin, Bitcoin 60.000 doları aştığında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı . Ayrıca, Bitcoin pazar payı yüzde 50’nin altına düşerken Ether 3.000 dolara ulaştı. Bununla birlikte, kripto para birimi sektörü, bunlardan daha önemli olabilecek bir dizi başka gelişme yaşadı.

Ayrıca, bu etkinliklerin yarattığı ek ilgi, daha fazla insanın ve potansiyel yatırımcıların alanla ilgilenmesini sağladı ve bu da yeni trendlerle sonuçlandı. Şu anda, kripto dünyasındaki önemli bir eğilim, değiştirilemez tokenlerdir (NFT’ler) . NFT’ler, herhangi bir dijital medya parçasını tahsil edilebilir bir varlığa dönüştürebilen benzersiz dijital belirteçlerdir.

Seri girişimci Elon Musk , Tweetlerinden birini NFT olarak satmayı bile teklif etti ve bunun için 1 milyon doların üzerinde teklif aldı. Olduğu söyleniyor, sonuçta bu anlaşma ile gitmedi.

Artan düzenleme ve gözetim

Kripto para birimlerinin aldığı tüm ek ilgiyle birlikte, dünya çapındaki hükümetler ve kurumlar da daha yakından ilgilenmeye başlıyor. Tabii ki, bunun pazar ve büyümesi üzerinde olumlu veya olumsuz etkileri olabilir.

Olumsuz etkisi olan bir gelişmeye örnek olarak Çin’in Haziran 2021’de kripto madenciliği ve finansal operasyonları üzerindeki baskıları gösterilebilir . İddiaya göre Çin hükümetinin eylemleri kripto piyasası üzerinde o kadar büyük bir etki yaptı ki Bitcoin fiyatında yüzde 11’lik bir düşüşe neden oldu. .

Bununla birlikte, artan düzenleme ve gözetim de olumlu gelişmelere yol açabilir. Daha önemli olanlardan biri, Bitcoin’in artık yasal ihale olarak kabul edildiği El Salvador’da gerçekleşti. El Salvador , Bitcoin’i ABD doları ile birlikte resmi devlet para birimi yapan Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden dünya çapında ilk ülke oldu .

Kurumsal kripto para biriminin benimsenmesi

Gözetim ve düzenlemelerdeki artış, kripto sektörünü birçok ana akım şirket ve endüstrilerdeki kurumsal yatırımcılar için daha çekici hale getirdi.

Hatta bazıları kripto para birimine ve blok zincirine yatırım yaptı. Örneğin, AMC kısa süre önce 2021’in sonuna kadar Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini duyurdu . Ayrıca PayPal ve Square gibi birçok büyük fintech şirketi de dahil oldu ve kullanıcıların platformlarında kripto para satın almalarına izin vermeye başladı.

Unstoppable Domains CEO’su Matthew Gould, “Kurumsal benimsemedeki artışla birlikte, tüm kripto projelerinin rekabet etmek ve büyüyen bir müşteri tabanının taleplerini karşılamak için daha yüksek bir seviyede çalışması gerekiyor” dedi .

Gould, “PayPal, Venmo ve Cash App gibi ödeme uygulamalarının en iyi kripto varlıkları için destek sunmaya başladığını gördük ve bunu kriptoyu küresel ölçekte her yerde yaygın hale getirmek için doğru yönde atılmış bir adım olarak görüyorum” dedi .

Duruşlarından henüz emin olmayan şirketler de var. En belirgin örneklerden biri, başlangıçta Bitcoin ödemelerine izin veren ancak o zamandan beri teklifi iptal eden ve duruşunda ileri geri gitmeye devam eden Tesla’dır . Bununla birlikte, şirket bir ödeme yöntemi olarak kriptoyu kabul etmeyi bıraksa da, hala milyarlarca kripto varlığına sahip.

Dahil olmak

Dolayısıyla, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, daha net bir düzenleme ve daha fazla kurumsal yatırım gibi bu gelişmeler göz önüne alındığında, kripto endüstrisi kesinlikle şaşırtıcı bir hızla büyümeye devam edecek. Dünyanın her yerinden insanlar dahil olmaya başlıyor ve kripto ile ilgili her şeye ilgi her zamankinden daha yüksek.

Ancak kripto ticareti yapmak ve kullanmak ne kadar kolay? Kripto endüstrisi ilk başta korkutucu görünse de, kripto para birimlerine dahil olmak aslında oldukça kolaydır. Kripto para birimlerini güvenli bir şekilde depolamak ve takas etmek için kullanılabilecek kripto cüzdanları sağlayan çok sayıda şirket var.

NAGA Cüzdan gibi sadece kripto ve fiat para birimlerini depolamak için basit ve güvenli bir yol sağlamakla kalmayan , aynı zamanda yerleşik bir borsaya ve NAGA’nın sosyal yatırım ağına açılan bir ağ geçidine sahip cüzdanlar bile var. Şirket, birden fazla finans ve sosyal ile ilgili özelliği birleştiren gerçek bir sözde süper uygulama sağlar .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like