News

Küba Hükümeti Ödemeler İçin Bitcoin ve Kriptoyu Tanımak İstiyor: Rapor

single-image

Küba Hükümeti Ödemeler İçin Bitcoin ve Kriptoyu Tanımak İstiyor: Rapor

Küba hükümetinin ödemeler için kullanılacak kripto para birimlerini tanımaya ve düzenlemeye çalıştığı bildiriliyor.

El Salvador, bu yılın başlarında bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul ederek tarih yazdıktan sonra, hareketi taklit etmeyi planlayan ülke sayısı artmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir rapor, Küba Merkez Bankası’nın ülkenin dijital varlıkları yasal olarak kullanmasını sağlayan kurallar uygulamak istediğini gösterdi.

  • CryptoPotato bildirdi Miguel Díaz Canel – – ülkedeki diğer yetkililer ile çalışan COVID-19 sonrasında yoğunlaştı mali türbülans, aşmak için cryptocurrencies benimsemeye nasıl olası yolları gözden Küba’nın Başkan bu yıl Mayıs ayında.
  • 27 Ağustos’un başlarında Bloomberg , yerel Resmi Gazete’nin ülkenin gerçekten de dijital varlık alanına adım atmayı planladığını bildirdiğini aktardı .
  • Rapor, Küba hükümetinin Merkez Bankası ile birlikte ödemeler için kripto para birimlerini tanımak ve düzenlemek istediğini belirtti.
  • Merkez bankacılığı otoritesi, kuralları uygulayacak ve ada içinde faaliyet gösterebilecek bu tür hizmetlerin sağlayıcılarına nasıl lisans verileceğini belirleyecektir.
  • Küba ekonomisi yıllarca zarar gördü, ancak eski ABD Başkanı Trump’ın yönetimi yeni yaptırımlar uyguladığında ve doların kullanımını felce uğrattığında bir darbe daha aldı. Üst düzey bir Küba bakanlığı yetkilisi Johana Tabalada tarafından yakın zamanda yapılan bir tahmin , bu önlemlerin ülkeye yaklaşık 20 milyar dolara mal olduğunu kaydetti .
  • “Bu süre zarfında ikili ilişkilere verilen zarar önemli ve Küba’ya ekonomik zarar çok büyük oldu. Bunun 20 milyar dolar civarında olduğunu tahmin ediyoruz.” – Talabata yorumladı.

  • Sonuç olarak, bitcoin ve bazı kripto para birimlerinin merkezi olmayan yapısı Küba için uygun bir alternatif sağlayabilir.
  • Yine de devlet, dijital varlık operasyonlarının bir dereceye kadar kontrol edildiğinden emin olmak ve bunları “sosyo-ekonomik çıkar nedenleriyle” kullanmak istiyor.
  • El Salvador’un BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul eden ilk ülke olduğunu belirtmekte fayda var. Yasası iki haftadan daha kısa bir sürede yürürlüğe girer .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like