News

Mastercard, Güvenliği Artırmak İçin Kripto İstihbarat Şirketi CipherTrace’i Satın Aldı

single-image

Mastercard, Güvenliği Artırmak İçin Kripto İstihbarat Şirketi CipherTrace’i Satın Aldı

Mastercard, kripto paranın benimsenmesine yönelik bir başka adım olarak, dijital varlık alanına kara para aklama ve dolandırıcılığa karşı koruma çözümleri sağlamayı amaçlayan bir kripto ve blok zinciri istihbarat şirketi olan CipherTrace’i satın almayı planlıyor.

CipherTrace Mastercard’a Nasıl Yardımcı Olur?

Satın alma , Mastercard’ın müşterilerine kripto para birimi endüstrisinde ödeme ve yatırım konusunda şeffaflık sağlamasına yardımcı olacak. Bu, müşterilerin yalnızca farklı varlıklara yatırım yaparken risklerini anlamalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Mastercard’ın düzenleyici yükümlülüklerini yerine getirmesine yardımcı olur.

Mastercard’ın Siber İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla, Ciphertrace’in ekosistemin güvenliğini sağlamak ve gelişen endüstriyi hain aktörler tarafından sömürülmekten korumak için Mastercard’ın mevcut yeteneklerini geliştireceğini söylüyor.

“Dijital varlıkların, ödeme yapma ve ödeme alma gibi günlük eylemlerden dönüşen ekonomilere, onları daha kapsayıcı ve verimli hale getirmeye kadar ticareti yeniden tasavvur etme potansiyeli var. “Dijital varlık ekosisteminin hızlı büyümesiyle birlikte, güvenilir ve emniyetli olmasını sağlama ihtiyacı ortaya çıkıyor. Amacımız, tam da bunu yapmak için Mastercard ve CipherTrace’in tamamlayıcı yeteneklerini geliştirmektir.”

Mastercard, CipherTrace kullanarak, istihbarat şirketinin blok zinciri veri analizi sayesinde 7000’den fazla kripto para biriminde dolandırıcılık faaliyetlerini izleyebilecek. CipherTrace CEO’su Dave Jevans, işinin “kripto ekonomisini güvende tutmaya yardımcı olduğunu” ve “Mastercard’a katılmaktan heyecan duyduğunu” ve bunun şüphesiz şirketinin erişimini ölçeklendirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Mastercard’ın Artan Kripto Kabulü

Son satın alma, Mastercard’ın müşterilerine mümkün olduğunca çeşitli bir dijital ödeme seçenekleri havuzu sunarak kripto kabulünü artırmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçasıdır.

Daha geçen ay, Mastercard , ülkenin ilk kripto kartını piyasaya sürmek için Avustralya kripto para borsası CoinJar ile ortaklık kurdu ve kullanıcıların kripto para kullanarak ürünleri önce fiat’a dönüştürmeden kolayca ödemelerini sağladı.

Ayrıca, Mastercard , veri güvenliği ve varlık tokenizasyonu da dahil olmak üzere endüstrinin büyümesini engelleyen ilgili sorunları çözmeyi amaçlayan, alandaki girişimlerin büyümesini desteklemek için Temmuz ayında bir kripto benimseme girişimi başlattı.

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Cardano
  • Dogecoin
Scan to Donate Bitcoin to 1NoJWPuG4NXJQuBynkYdHBGUd4sfuz2be4

Donate Bitcoin to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Bitcoin

Scan to Donate Ethereum to 0x4ac7b2b05bc43a153c8e25bb240d72011a0bfad1

Donate Ethereum to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ethereum

Scan to Donate Cardano to DdzFFzCqrhsefVCAYG5fRF7LL323orgQfUsTAdFFKnHKebeBYgJndcpD5PMwuJ2PJjPtEj8yUcC7AciMkdo9Dn8QU8dx58GySK2yPiEW

Donate Cardano to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Cardano

Scan to Donate Dogecoin to D7F6zELZ7jw7zge5tGhWQ5hyNUkuzxYi6B

Donate Dogecoin to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Dogecoin

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like