News

McDonald’s, Elon Musk’ın Dogecoin’i Kabul Etme İsteğine Yanıt Verdi

single-image

Dogecoin hayranları, Elon Musk’ın teklifine acemi bir yanıt verdiği için McDonald’s’ı eleştirdi

Fast food devi McDonald’s , Tesla CEO’su Elon Musk’a verdiği yanıtta başarısız olduktan sonra tepkiyle karşı karşıya U.Today

tarafından bildirildiği üzere , centibillionaire Chicago merkezli şirketten Dogecoin’i kabul etmesini istedi. Karşılığında, Mutlu Yemeğini televizyonda yemeye söz verdi.

McDonald’s, Tesla’nın “Grimacecoin”i kabul etmesi halinde Dogecoin’i kabul edeceğini tweetleyerek tekliften geri adım attı.

Oluşturulan kripto para biriminin adı, 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında görünmeye başlayan mor antropomorfik bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı. Başlangıçta, çocukların milkshakelerini çalacak dört kollu, ortalama görünümlü bir karakter olması gerekiyordu. Ancak McDonald’s kreatif sorumlusu Roy Bergold, QSR Magazine’e şunları söyledi :“Evil Grimace” başarısız olmuştu çünkü çocuklar için çok korkutucuydu.

McDonald’s tweet’inden sadece birkaç dakika sonra, birisi Binance Smart Chain’de “Grimacecoin” adlı gerçek bir token yarattı ve kazançlarından aslan payını silmeden önce saatler içinde %261.000’den fazla pompaladı.

İlgili Twit

Düşük giriş bariyeri nedeniyle BSC, hızlı pompala ve boşalt projeleri için bir yuva haline geldi, bu yüzden yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Kaçırılmış bir fırsat    

Dogecoin topluluğu, yanıttan büyük ölçüde memnun kalmadı. Pek çoğu, şirketin pazarlama ekibinin böyle bir teklifte bulunmasının 10 saatten fazla sürdüğüne dikkat çekti.

İlgili Twit

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus , Grimacecoin tweet’inin eğlenceli bir şeyi komik olmaktan çıkaran bir ders kitabı örneği olduğunu söyledi. Geçen yıl kendini “Dogecoin milyoneri” ilan

ederek manşetlere çıkan Glauber Contessoto, dünyanın restoran zincirinin “korkunç bir şaka için inanılmaz bir fırsatı kaçırdığını” tweetledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like