News

Meksikalı milyarder yeni yıl mesajında ​​’Bitcoin satın alın’ diyor

single-image

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisinden hayat tavsiyesi: “Kıskanmayın, kendinize inanın ve Bitcoin satın alın.”

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi , Noel arifesinde Bitcoin ( BTC ) meraklılarına yürekleri ısıtan bir yeni yıl mesajı gönderdi . Ricardo Salinas Pliego, iki dakikalık bir şenlik videosunda fiat paradan uzaklaşmayı ve bitcoin satın almayı önerdi.

Noel ve Yeni Yıl mesajının bir parçası olarak Twitter’daki 957.200 takipçisine, takipçilerinden retweet yapmalarını ve paylaşmalarını istemeden önce üç tavsiyede bulunuyor:

“Fiat paradan uzak durun. Dolar, Euro veya Yen olsun, hepsi aynı. Kağıt yalanlardan yapılmış sahte para. Merkez bankaları her zamankinden daha fazla üretiyor.”

“Bitcoin’e yatırım yapın!” demek için kamerayı işaret etmeden önce duraklıyor.

Altın bir Noel ağacının önünde duran Salinas’ın takipçilerine bıraktığı diğer iki “hediye”, özellikle özgürlük ve yenilik peşinde koşarken kıskançlığı bırakmaları ve kendine inanmalarıydı.

Salinas’ın BTC’ye yatırım yapılmasını tavsiye etmesi şaşırtıcı değil. 2013’ten beri önde gelen bir Bitcoin müjdecisi olarak , Twitter biyografisi kendisini basitçe “Meksikalı bir iş adamı ve Bitcoin sahibi” olarak tanımlıyor.

Salinas, Meksika’nın ikinci en büyük perakende bankası Banco Azteca’yı ülkede BTC ile iş yapan ilk borç veren haline getirmeyi hedefliyor . Ancak bankanın ana şirketi Grupo Salinas’ın başkanı Salinas, bu yılın Haziran ayında hayal kırıklığına uğradı.

İddialı planlarına yanıt olarak Meksika merkez bankası , bitcoin gibi kripto para birimlerinin yasal ödeme aracı olmadığını ve ülkenin finansal sisteminde kullanılmasının yasak olduğunu belirtti . Bu yılın eylül ayında, Meksika Merkez Bankası başkanı Alejandro Díaz de León,  BTC’yi güvenilir bir yasal ihale olarak reddetti ve fiyat oynaklığını tam teşekküllü evlat edinme yolunda büyük bir engel olarak nitelendirdi.

Salinas’ı caydırmak pek mümkün değil. O olmuştur turuncu-boncuklanma yazdan beri Meksika’nın 128 milyon kişiyi ve bir in Cointelegraph ile mülakat Ocak ayında bu yıl, o olmayan bir confiscatable varlık olarak BTC mahkumiyetini paylaştı.

Röportajda ayrıca, BTC’yi ilk olarak 2013’te Grayscale aracılığıyla 500 dolardan satın aldığını ve 2018’e kadar bunun “şimdiye kadarki en iyi yatırımlarından biri” olduğunu söyledi. Ayrıca, ABD’ye sınır ötesi ödemeler gönderen Meksikalılar için 40 milyar dolarlık potansiyel bir pazardan yararlanarak Bitcoin havaleleri lehine bir mesaj attı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like