News

Miami, “Miami Coin”den elde edilen karlardan sakinlere ücretsiz Bitcoin dağıtacak

single-image

Amerika’nın en büyük kripto merkezini kurma yarışı yoğunlaşıyor ve Miami, Miami Coin’i hisseden milyonlarca dolar getiri elde ederek bir öncü olarak ortaya çıkıyor. 3378 68 2:11 

Belediye Başkanı Francis Suarez’e göre dijital cüzdanı olan her Miami sakini bir Bitcoin temettü almaya hak kazanacak. 

Suarez, 11 Kasım’daki bir röportajda , “Amerika’da Bitcoin getirisini doğrudan sakinlerine temettü olarak veren ilk şehir olacağız” dedi .

Citycoins , Ağustos ayında, verim üreterek belediye projelerini finanse etmeye yardımcı olan MiamiCoin kripto para birimini piyasaya sürdü .

MiamiCoin’i stake etmek, şehir için 21 milyon doları aşan getiri sağladı . Rezerv cüzdanı ,MiamiCoin mevduatlarını şehir yetkililerinden gelen komutlara dayanarak USD’ye dönüştürür. Suarez, verim bu oranda devam ederse, şehrin vergi ihtiyaçlarını tamamen karşılayabileceklerini söyledi.

Ancak, sakinlerin ücretsiz BTC’ye hak kazanmak için herhangi bir MiamiCoin’e sahip olmaları gerekmeyecek.

Suarez, “Sakinlerimiz için dijital cüzdanlar oluşturacağız” dedi. “Ve onlara doğrudan MiamiCoin’in getirisinden Bitcoin vereceğiz.”

Nihai amacın Bitcoin’i giderek daha fazla insanın eline geçirmek olduğunu söyledi.

Yerel milletvekilleri söz konusu olduğunda, Suarez Bitcoin’in en büyük savunucularından biridir. Daha geçen hafta, Suarez ve New York Belediye Başkanı Eric Adams onlar açıklandı edildi olacak kabul Bitcoin onların sonraki maaş. Sözleri , Florida Tampa Bay Belediye Başkanı Jane Castor tarafından çabucak karşılandı .

Şubat ayında Belediye Başkanı Suarez , “en ilerici kripto yasalarını” çıkararak Miami Şehri’ni büyük bir kripto para birimi merkezine dönüştürmeyi planladığını duyurdu . Uygun bir şekilde, bu yılki Bitcoin konferansı Miami’de düzenlendi ve yıllık etkinlik tarihindeki en büyük kalabalığı çekti.

Suarez’in açıklamasını takiben, Coingecko’ya göre Miami Coin fiyatı %18 artışla 0.02369489$’a ulaştı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like