News

MicroStrategy Şimdi Bitcoin’de Neredeyse 7 Milyar Dolar Tutuyor

single-image

Firma, MicroStrategy’nin Bitcoin satın almak için “ek sermaye artırma fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğini” doğruladı. 2021’in üçüncü mali çeyreğinde MicroStrategy, bilançosuna yaklaşık 9.000 Bitcoin ekledi.

MicroStrategy Toplam Bitcoin Tutarını Açıkladı

MicroStrategy, 2021’in 3. Çeyreği mali raporunda rezervlerine “yaklaşık 9.000” Bitcoin eklediğini ve toplam varlıklarını 114.042’ye çıkardığını açıkladı.

Yaklaşık 61.000 dolarlık mevcut piyasa fiyatında, MicroStrategy’nin Bitcoin varlıklarının toplam değeri yaklaşık 7 milyar dolara yükseldi.

Temmuz ve Eylül 2021 arasında, iş zekası şirketi , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan 8-K formuna göreortalama 46.845 $ birim fiyatıyla 8.957 BTC’yi elde etmek için yaklaşık 419,5 milyon dolar harcadı .

Firma ayrıca, tüm Bitcoin rezervlerini edinmenin orijinal maliyetinin 3.16 milyar dolar olduğunu ve ortalama birim fiyatının yaklaşık 27.713 dolar olduğunu belirtti.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor raporda, şirketinin Bitcoin satın almak için “ek sermaye artırma fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğini” belirtti. MicroStrategy, geçen yıl Bitcoin için sermaye artırmak için 1,75 milyar dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli borç senetleri satmak ve 1 milyar dolarlık hisse senedi teklifini duyurmak da dahil olmak üzere bir dizi stratejik adım attı .

Perşembe günü bir Twitter gönderisinde Saylor, kişisel olarak yaklaşık 1.08 milyar dolar değerinde 17.732 Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. Bunları birim başına ortalama 9.882 $ fiyatla satın aldı.

Hem Saylor hem de MicroStrategy, geçen yıl boyunca odaklarını Bitcoin’e çevirdi. MicroStrategy, Bitcoin’i bilançosuna ekleyen ilk halka açık şirketlerden biriydi. Ağustos’tan Eylül 2020’ye kadar 425 milyon dolar değerinde varlık satın aldı ve 2021 boyunca birikmeye devam etti.

MicroStrategy, Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığından beri, Tesla ve Square gibi diğer birçok büyük ABD şirketi de liderliğini takip etti. Yine de, sahip olduğu yaklaşık 7 milyar dolar ile MicroStrategy, belli bir mesafede en büyük şirket sahibidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like