News

Milyarder Saylor’un MicroStrategy’si, Uzmanların Gözünden 50.000 Dolarlık Fiyatla Daha Fazla Bitcoin Almak İçin 205 Milyon Dolarlık Kredi Aldı

single-image

Milyarder kripto para birimi boğası Michael Saylor tarafından yönetilen veri analitiği şirketi MicroStrategy, Salı günü yan kuruluşlarından birinin daha fazla bitcoin satın almak için 205 milyon dolarlık bir kredi aldığını ve kripto para birimini teminat olarak kullandığını ve yine dünyanın en büyük kripto para birimine eşi benzeri görülmemiş taahhüdünü ikiye katladığını duyurdu. Gelişmekte olan piyasa olarak kripto para birimi bir geri dönüş gerçekleştiriyor.

Pazartesi sabahı bir düzenleyici dosyalamada MicroStrategy, tamamına sahip olduğu yan kuruluşu MacroStrategy’nin kripto odaklı borç veren Silvergate Bank ile Çarşamba günü, Bitcoin satın almak için kullanmayı planladığı kapanış ücretleri ve giderleri hariç 204,7 milyon dolarlık bir kredi almak için anlaşmaya girdiğini açıkladı. kredi masraflarını ödemek veya genel kurumsal amaçlar için.

Üç yıllık kredi, MicroStrategy’nin toplam kripto para birimi varlıklarının yaklaşık %12’sini temsil eden yaklaşık 820 milyon dolarlık bitcoin ile teminatlandırılmıştır; Anlaşma şartları, 205 milyon dolarlık anaparanın tamamının kaldığı varsayılarak, teminatta tutulacak en az 410 milyon dolarlık bitcoin gerektiriyor.

Saylor yaptığı açıklamada, kredinin MicroStrategy’ye en büyük bitcoin yatırımına sahip halka açık şirket olarak “konumunu ilerletme” fırsatı verdiğini söyledi ve kripto para birimini kredide teminat olarak kullanmanın şirket için bir ilk olan kripto para birimini kullanmasına izin vereceğini söyledi. Bitcoin stratejisine karşı daha fazla yürütme.

Ağustos 2020’de bilançosu için kripto para birimi satın almaya başlayan şirket, şu anda yaklaşık 3,8 milyar dolara satın alınan yaklaşık 125.051 bitcoin’e veya madeni para başına ortalama 30.200 dolara sahip olduğunu ve bunların bir kısmının yaklaşık 2,2 dolar yardımıyla satın alındığını söylüyor. Geçen haftadan önce alınan milyarlarca borç.

MicroStrategy hisseleri Salı sabahı yaklaşık %0,6 düştü ve S&P 500’deki %5’lik düşüşe kıyasla yıl için yaklaşık %9 düştü.

Bu arada bitcoin fiyatı, Pazartesi günü pozitife döndükten sonra yaklaşık %1 artışla 47.803 $’a yükseldi.

Tamam, bir maddeyle ekledim: Kripto bankası Silvergate , dijital para birimi müşterilerinden gelen ortalama mevduat 13.3 milyar dolara sıçrayarak ve bitcoin destekli kredi portföyü taahhütlerde yaklaşık 570,5 milyon dolara yükseldiğinden , geçen yıl karını üçe katlayarak 78,5 milyon dolara çıkardı; Bank of America kısa süre önce hisseye 200$’lık bir fiyat hedefi verdi (%50 yukarı yönlü), bankanın “ilk hamle avantajının” artan kurumsal benimseme göz önüne alındığında iyiye işaret ettiğini söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like