News

Near Protocol, Web3’ün benimsenmesini teşvik etmek için yatırımını 150 milyon dolar artırdı

single-image

Ethereum rakibi Near Protocol, PoS blok zincirini destekleyen Three Arrows Capital ve Andreessen Horowitz ile Web3’ün benimsenmesi için fon topladı.

Proof-of-stake blockchain Near Protocol, Web3 teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırmak için 150 milyon dolarlık tohum yatırımı topladı. Ekip , fonun bölgesel merkezler geliştirmek ve blok zinciri ve merkezi olmayan teknoloji için farkındalık yaratmak için kullanılacağını duyurdu.

Near Protocol, Web3’ün benimsenmesini teşvik etmek için yeni fonları kullanmayı amaçlıyor. Duyuruya göre, fon “milyarlarca insanın blok zinciri öğrenmesine ve kullanmasına yardımcı olmak” için kullanılacak. Bununla, Near blok zinciri üzerine inşa edilen projeler, yeni izleyicilerle bağlantı kurma fırsatına sahip olacak.

Yatırım turu, üç Arrows Capital hedge fonu tarafından yönetildi ve Mechanism Capital, Dragonfly Capital, a16z, Jump, Alameda, Zee Prime, Folius, Amber Group, 6th Man Ventures ve Circle Ventures’ın ek katılımıyla. Near’ın ekosistem fonu MetaWeb.VC de tohum turuna katıldı. Ek olarak, melekler Alan Howard, Santiago Santos ve Aave’nin kurucusu Stani Kulechov finansmana katıldı. 

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı ve başkanı Kyle Davies, “Blockchain uygulamalarını ölçeklendirirken NEAR ekibini ve ekosistemi desteklemekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu arada MetaWeb.VC’nin kurucusu Amos Zhang, Near Protocol’ün teknolojilerinin blok zincirinin benimsenmesini teşvik etmek için harika olduğunu söyleyerek desteğini dile getirdi. Zhang, “NEAR, ana akım benimseme için blok zinciri uygulamalarını güçlendirmek için en uygunudur” dedi.

2021’de Near protokolü , merkezi olmayan finans piyasasının hala erken aşamalarında olduğuna dair kanıtlara dikkat çekerken, merkezi olmayan finansın hızlandırılmasını finanse etmek için yeni girişimler için 800 milyon dolar tahsis etti. Hareket, Near blok zinciri üzerine inşa etmek için teşvikler ekleyerek geliştiricileri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Geçen yılın sonlarında Near ,Cardano tabanlı stablecoin merkezi Ardana ile de ortaklık kurdu. İşbirliği, kullanıcıların Near Protocol’den varlıkları diğer stake-of-stake blok zinciri Cardano’ya transfer etmelerini sağlayacak bir köprü altyapısı oluşturmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, Near tokenleri, Ardana platformunda stablecoin’leri basmak için teminat görevi görecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like