Kripto Yatırım Manşet

NFT(Non Fungible Token) Nedir?

 NFT‘nin  “non fungible token”   Türkçe kelime anlamı; “değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlık”tır. Gelecekte elde edeceğiniz; kimlik bilgilerinizin saklanması, sosyal medya hesaplarınız ve hatta Metaverse kavramı için Metaverse dünyasında alacağınız her eşya, yaratacağınız her yaşam şekli veya dünya için ihtiyacınız olan güvenlik ve gizliliğinize yardımcı olacak bir teknolojidir. NFT’ler giderek daha popüler hale geldi ve milyonlarca … Okumaya Devam et NFT(Non Fungible Token) Nedir?

single-image

 NFT‘nin  “non fungible token”   Türkçe kelime anlamı; “değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlık”tır. Gelecekte elde edeceğiniz; kimlik bilgilerinizin saklanması, sosyal medya hesaplarınız ve hatta Metaverse kavramı için Metaverse dünyasında alacağınız her eşya, yaratacağınız her yaşam şekli veya dünya için ihtiyacınız olan güvenlik ve gizliliğinize yardımcı olacak bir teknolojidir.

NFT’ler giderek daha popüler hale geldi ve milyonlarca sattı. Memlerden evcil kayalara kadar her şey şeklinde gelebilirler.

Peki basit tanımlarla kısaca NFT Nedir?

Değiştirilemez bir token (NFT), sanat eserleri, videolar, müzik ve daha fazlası gibi gerçek meta öğelerinin sahipliğini temsil eden benzersiz bir dijital varlıktır.

NFT’ler, kripto para birimlerine güç veren aynı blok zinciri teknolojisini kullanır, ancak bunlar herhangi bir para birimi değildir.

NFT’ler milyonlarca satmış olsa da, her yatırımcı için uygun olmayan epey spekülatif varlıklardır.

Dijital sanat eserlerine yönelik NFT’ler milyonlarca bazen onlarca milyon dolara satıldığından, popüler olduklarını söylemek bir alt satış olabilir. 2021’nin ilk yarısında NFT satışları 2,5 milyar dolara ulaştı .

Ancak, NFT’lerin nasıl çalıştığını anladığımızda, bu teknolojinin ek kullanım durumları olduğunu göreceğiz.

3 Comments
 1. […] tarafından duyurulan ortaklığın ilk aşaması, oyunculara oyun içi kaynakları ve NFT varlıklarını stoklama şansı verecek. İkinci aşama, oyun içi varlık ve karakter geçişini mümkün […]

 2. https://interviewtip.net
  I was wondering if you ever considered changing the page layout of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

  • crypto galaxias 2 yıl ago
   Reply

   Soon we will see more frequent advertisements in the galaxias. Many thanks for your interest and support.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like