News

Nijerya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi, kriptoyu incelemek için fintech birimi kurdu

single-image

Nijerya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi, kriptoyu incelemek için fintech birimi kurdu

Nijerya kripto piyasasının çoğu, hükümet kısıtlamaları nedeniyle yeraltında veya eşler arası ile, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi, yatırımcıları daha güvenli hale getirmenin yollarını arıyor.

Nijerya'nın menkul kıymetler düzenleyicisi, kriptoyu incelemek için fintech birimi kurdu

 

2021’de Nijerya’da faaliyet gösteren finansal kurumlar, Şubat ayında ülkedeki kripto borsalarına hizmet veren borç verenlere yönelik kötü şöhretli merkez bankası yasağıyla başlayarak, hükümetin kripto para birimlerine yönelik bir baskının kaldıracı oldu . Çok sayesinde gerekliliği eşler arası Nijerya’nın kripto pazarında Nijerya’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdi sanayi ve teklif yatırımcılara daha iyi koruma düzene olabilir düzenlemeleri tanıtmaktır.

2 Eylül tarihli bir rapora göre SEC, kripto ve blok zinciri yatırımlarını ve ürünlerini incelemekle görevlendirilmiş özel bir fintech bölümü kurdu – bu bilgi daha sonra gelecekteki bir kripto düzenleyici çerçeveye dönüştürülebilir. Genel Müdür Lamido Yuguda bu hafta Reuters’e, ajansın “yatırımcıların blockchain yatırımlarını korumalarına yardımcı olacak düzenlemeleri nasıl çıkarabileceğimizi görmek için bu piyasaya yakından baktığını” söyledi.

Nijerya’nın tüm kripto varlıklarının “aksi kanıtlanmadıkça menkul kıymetler” olduğunu düşünen SEC, ancak kriptonun ülkenin bankacılık sistemine bir kez daha entegre edilmesi durumunda düzenleyici bir çerçeve oluşturabilecek. Ajansın ayrıca, birden fazla sektörü kuşatmaya devam eden sermaye kaçışını caydırmak için menkul kıymetler için iç piyasayı güçlendirmek için fintech’lerle birlikte çalışmak istediği bildiriliyor .

Crypto’nun bankacılık kanallarından dışlanması , varlık sınıfı için coşkuyu azaltmadı . Aksine, sosyal ve ekonomik baskı ve yaygın enflasyon da dahil olmak üzere siyasi ve ekonomik krizlerle dolu bir yılda, kripto paranın benimsenmesi büyümeye devam etti.

Nijerya Merkez Bankası (CBN), Ağustos ayında yayınlanan ön yönergeler olan önerilen e-naira dijital para birimi için teknik ortak olarak Barbados merkezli bir fintech ile ortaklık kuruyor . Ülkenin Para Politikası Komitesi’nin bu bahar Abuja’daki toplantısında, CBN Valisi Godwin Emefiele , Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerinin sonunda ülkede yasal olacağına olan güvenini dile getirdi, ancak hükümetin bunların kullanılmasını önlemek için elinden geleni yapacağını vurguladı. yasadışı faaliyetleri finanse etmek.

(cointelegraph websitesinden alıntıdır)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like