News

Nike, RTFKT ediniminin ardından metaverse oyununa giriyor

single-image

Yeni RTFKT edinimi, Nike’ın metaverse sanal dünyasına önemli bir katkıda bulunma konusundaki ilgisini doğrulamaktadır.

Spor giyim üreticisi Nike, sanal spor ayakkabı ve koleksiyon markası RTFKT’yi satın aldığını duyurdu. Nike, bu ortaklık sayesinde metaverse çoğunluğa katılmak için ABD merkezli en büyük atletik ürün üreticisi oldu. 

Nike’ın çevrimiçi ve çevrimiçi sanal dünyalarda kullanım için – adaşı, swoosh logosu ve sadece yap – kelimelerin patentini alma taleplerini öne sürdüğünü vurguladı .” Başvuruya, sanal malzeme tasarımcıları için iki yeni iş ilanı eşlik etti, şirketin meta veri deposuna girme niyetinin sinyalini veriyor.

Bununla birlikte, yeni RTFKT alımı, Nike’ın meta veri tabanı ekosistemine girme konusundaki ilgisini doğrulamaktadır: İlgili twit için tıklayınız

Nike’a göre , RTFKT’yi satın almak, şirketin “kültür ve oyunu birleştiren yeni nesil koleksiyonlar sunmasına” yardımcı olacak. Nike’ın başkanı ve CEO’su John Donahoe, hareketin Nike’ın dijital dönüşüm çabalarını hızlandırmaya yardımcı olduğuna inanıyor:”Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi ve yaratıcı topluluğuna hizmet etmek ve bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.”

Bu vizyonu destekleyen RTFKT’nin kurucu ortağı Benoit Pagotto, “tamamen metaverse içinde oluşturulmuş markamızı büyütmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Dünyanın diğer tarafında, Alman spor giyim üreticisi Adidas, Bored Ape Yacht Club, gmoney NFT ve PUNKS Comic dahil olmak üzere fungible olmayan token (NFT) şirketleriyle ortaklık kurduktan sonra metaverse’e girdiğini duyurdu. İlgili twit için tıklayınız

Cointelegraph’ın da belirttiği gibi, Adidas mobil uygulamasıyla ilgili bir makale şunları söyledi:”Metaevren, herkesin en özgün fikirlerini ifade edebileceği ve hangi biçimde olursa olsun en özgün benliği olabileceği yerdir. Ve blok zinciri [ve NFT’ler] sayesinde, bu öncüler yarattıklarının bir parçasına sahip olabilirler.”

Ayrıca sahip Meta, son zamanlarda, Facebook kendisini yeniledi, Adidas’ın da girişini memnuniyetle karşılayıp ‘Biz metaverse’de Adidas görmeye sabırsızlanıyoruz.’ dedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like