News

Önde Gelen Borsalar, LUNA ve UST’nin Para Çekme İşlemlerini Askıya Almaya Başladı

single-image

Binance , Terra’nın yerel tokeni LUNA ve Terra’nın amiral gemisi algoritmik stabilcoini olan Terra USD (UST) dahil olmak üzere iki büyük Terra blok zinciri tokeninin geri çekilmesini geçici olarak askıya aldı. 

Borsa  yaptığı açıklamada  , askıya almanın “ağ yavaşlığı ve tıkanıklığı” nedeniyle yüksek hacimli bekleyen para çekme işlemlerinden kaynaklandığını açıkladı. Ağ kararlı hale geldiğinde para çekme işlemleri devam edecektir. sponsorlu

“Ağın istikrarlı olduğunu ve bekleyen para çekme hacminin azaldığını kabul ettiğimizde, Binance bu tokenler için para çekme işlemlerini yeniden başlatacak. Kullanıcıları başka bir duyuruda bilgilendirmeyeceğiz” dedi Binance. 

Binance’in Terra ile anlaşması nedir? 

Binance’in LUNA ve UST para çekme işlemlerini askıya alması, her iki tokende de bir fiyat düşüşünden sonra geldi. Dün, UST üç gün içinde ikinci kez dolar kurunu kaybetti. 

CoinMarketCap’e göre  UST, son 24 saatte 0,68$’a düştü ancak şu anda 0,92$ civarında işlem görüyor. Çıkarma işlemi LUNA’nın fiyatını da etkiledi. CMC verileri ayrıca LUNA’nın gün içinde %48.11 düşüşle 32$ civarına düştüğünü gösteriyor.  

Fiyat düşüşü, topluluk üyelerinin koordineli bir saldırı dediği şeyden başladı. Cuma günü bir gözlemci   , Terra blok zincirinde  merkezi olmayan bir değişim (DEX) olan Anchor Protocol’de ( ANC )  UST’nin büyük miktarda geri çekildiğini not etmek için Twitter’a gitti.

Daha sonra,   büyük miktarlarda UST’nin diğer borsalara yolunu bulduğuna ve Anchor’ın UST bakiyesi düşmeye devam ederken terk edildiğine dikkat çekildi Terra’nın algoritmik stabilcoin deneyi başarısız mı oldu?

Luna Foundation Guard (LFG), algoritmik stabilcoini  tekrar sabit paraya getirmeye çalışırken aktif oldu  . LFG, bir  tweet’te  , görevine dayanarak, şoku absorbe etmek için rezervinden 1,5 milyar dolar dağıtmayı oyladığını duyurdu. 

LFG, “LFG’nin yetkisi uyarınca, LFG, özellikle eski piyasalardaki  oynaklık ve makro koşulların belirsizliği altında, UST sabitleyicisinin istikrarını ve daha geniş Terra ekonomisini proaktif olarak savunacaktır.”

Dağıtılan fonlar arasında, UST sabitlemesine yardımcı olmak için OTC ticaret firmalarına verilen 750 milyon dolarlık bir kredi ve piyasa normale dönerken bitcoin biriktirmek için 750 milyon dolarlık bir UST daha bulunuyor. 

Yakın tarihli bir  güncellemede , Terra’nın kurucusu Do Kwon, daha fazla fonun dağıtıldığını kaydetti. Ancak, jetonlar yazı yazılırken çöplükte kalmaya devam ediyor. Benzer şekilde, Kraken ve CoinList, borsalarında LUNA ve UST’nin geri çekilmesini de askıya aldı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like