News

Ontology, merkezi olmayan ulaşım altyapısında bloXmove ile ortak oluyor

single-image

BloXmove, insanların birden fazla ulaşım uygulamasında paylaşmak için merkezi olmayan, güvenli bir tanımlayıcıya sahip olmalarını sağlamak için Ontology blok zincirini kullanacak.

Singapur merkezli Ontoloji , yüksek hızlı, düşük maliyetli açık kaynak blockchain, merkezi olmayan kimlik ve veriler üzerinde duruldu. bloXMove ile bir ortaklık duyurdu , dünya çapında bir merkezi olmayan mobilite altyapısı için bir çerçeve oluşturmaya çalışan Avrupa iş-işletmeye şirketi.

ontoloji bloxmove logo kolaj 1
  • Ortaklık, tren ve otobüs biletleri satın almak ve yolculukları, arabaları, bisikletleri ve skuterleri paylaşmak gibi ulaşım uygulamalarının yaygınlaşmasından kaynaklanan bir soruna odaklanıyor. her uygulama ayrı ayrı. 
  • BloXmove, Ontology’nin merkezi olmayan dijital kimlik protokolünü (DID) platformuna entegre edecek ve bu, kullanıcılara ehliyet gibi kimlik bilgilerini paylaşmalarına izin verecek merkezi olmayan bir tanımlayıcı verecek; aktarım tamamen özel, güvenli ve şifreli olacaktır. Kullanıcılar ayrıca birden çok tanımlayıcıyı güvenli bir şekilde saklayabilir.
  • Ödemeler, BloXmove belirteci olan BLXM aracılığıyla otomatikleştirilebilir ve güvence altına alınabilir . Ontology, erişim belirteci akıllı sözleşmeleri Ontology zincirinde konuşlandırılacak olan bloXmove için belirteç oluşturmayı destekleyecektir. Ontoloji ayrıca diğer genel blok zincirleriyle birlikte çalışabilirliği sağlar. 
  • “Kentsel ulaşım endüstrisinin parçalanması, merkezi olmayan teknolojiler aracılığıyla kullanıcı güvenliğini ve verilerini güçlendirmeye büyük ihtiyaç olduğu anlamına geliyor. bloXmove, kullanıcı yolculuğunu kolaylaştırmak için harika işler yapıyor ve şimdi, Ontology’nin DID ve veri çözümlerini entegre ederek, tüm ekosistemde gezinmek daha kolay, daha özel ve daha güvenli hale getirilecek,” dedi Ontology’nin kurucusu Li Jun . “Bisikletleri, scooterları, araba paylaşımını, trenleri ve daha fazlasını birbirine bağlayan en büyük küresel mobilite ittifakını oluşturmada bloXmove’u desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”
  • “Merkezi olmayan tanımlayıcılar, gerçek dünya iş uygulamaları oluşturmak için blok zincirine çok önemli bir katkıdır. Bu işbirliği, bizi mobilite hizmeti dolaşım ve ademi merkeziyetçilikte bir sonraki seviyeye getirecek,” dedi bloXmove kurucu ortağı ve CTO Harry Behrens.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like