News

OpenSea, şifreli dijital pazar için sermayeyi 300 milyon dolar artırdı

single-image

OpenSea’nin piyasa değeri, yeni nakit enjeksiyonunun ardından şimdi 13.3 milyar doları aştı.

Non Fungible Token (NFT) piyasası, koleksiyon, oyun ve metaverse’de bir sonraki sınır olarak ivme kazanıyor .

OpenSea, bu vizyonu hızlandırmak için Salı günü, Coatue ve Paradigm liderliğindeki bir C Serisi finansmanda 300 milyon dolar güvence altına aldığını duyurdu .

OpenSea, benzersiz dijital varlıkların satın alınması ve satılması için açıkça oluşturulan özel olarak oluşturulmuş Ethereum akıllı sözleşmelerinden oluşan Wyvern Protokolüne dayalı bir dijital pazardır. Pazar yeri 2018 yılında kurulmuştur.

En son yatırımla OpenSea’nin değeri şimdi 13,3 milyar doları aştı. Paradigma ve Coatue dışında OpenSea, tura katılan hem yeni hem de mevcut yatırımcıların olduğunu kaydetti.

OpenSea, parayı ürününü daha da geliştirmek, müşteri hizmetlerini ve güvenliğini artırmak, daha geniş NFT ve Web3 topluluklarına yatırım yapmak ve daha fazla çalışanı işe almak için kullanacağını söyledi.

2021’de NFT’ler, kripto ve blok zincirinin ana akım başarısında önemli bir rol oynadı. Şirket verilerine göre, dijital sanat koleksiyonları ve dijital koleksiyonların işlemlerin %91’ini oluşturduğu sektör, yıl boyunca 14 milyar doların üzerinde satış kaydetti. Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere OpenSea, 2022’nin başından bu yana 700 milyon dolardan fazla ticaret hacmi üretti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like