News

OVR, Polygon Blockchain’e Geçişi, Uygulama Güncellemesini ve Daha Fazlasını Duyurdu

single-image

Metaverse OVR, etkileyici yolculuğunda bir adım daha attı. Bu sefer proje, Poligon’a taşındığını ve uygulamasına güncellemeler sağladığını ve kullanıcıların Poligon Ağı üzerinde yerel belirteci OVR’yi takas etmelerine izin verdiğini duyurdu.

Bu hareket, OVR’nin insanlar metaverse denilince akla gelen ilk isim olma misyonuna uygun. Kripto alanında çılgına dönen pek çok yeni metaverse projesiyle, kalabalığın arasından sıyrılmak her zamankinden daha önemli hale geldi ve bu hareketin getirdiği şey de bu. Bu yeni duyurular hem proje hem de kullanıcıları için birçok olumlu etkiyi beraberinde getiriyor.

Polygon ve Uygulama Güncellemesine Geçiş

Şu anda, herhangi bir yerden herhangi biri, nerede olursa olsun OVR meta veri deposuna erişebilir. Tek ihtiyaçları olan, bir cep telefonu cihazına veya internet bağlantısı olan akıllı gözlüklere erişim sahibi olmak ve kullanıma hazır. Bu, kullanıcıların meta veri deposuna erişmesine izin veren uygulaması aracılığıyla mümkündür. OVR, kullanıcılarına daha sorunsuz ve sürükleyici bir deneyim sağlamak için uygulamasını güncellediğini duyurdu.

Öte yandan Polygon blok zincirine geçiş, çok beklenen bir ilerleme oldu. OVR, hareketin ilk aşamasının şimdi yayında olduğunu ve ikinci aşamasının Şubat ayında gerçekleşmesini planladığını duyurdu.

Hareket, daha ucuz ücretlere ek olarak daha iyi ölçeklenebilirlik getirecek ve kullanıcıların OVR tokenlerini Çokgen Ağı üzerinde takas etmelerine izin verecek. Daha önce Ethereum ağında yerleşik olan token, düzgün ölçeklenememe ve yüksek işlem maliyetleri gibi ağı rahatsız eden sorunlar nedeniyle geride kaldı. Kullanıcılar ayrıca ERC-20 jetonlarını Polygon Network’e kolayca taşıyabilecek ve bunun tersi de mümkün olacak.

Polygon’daki OVR, Ethereum ağının darboğazları tarafından imkansız hale getirilen daha fazla özelliğe izin verecektir. Değerli OVRLand’lerin para kazanmasına izin vermek için dağıtılabilen akıllı sözleşmelerin kiralanması gibi özellikler yakında kullanıcılara sunulacak.

OVRLands’a Ne Olur?

Polygon Network’e geçişin iki aşamada gerçekleşmesi amaçlandığından ve yalnızca ilk aşama canlı olduğundan, kullanıcıların OVRLand’leri söz konusu olduğunda birkaç seçeneği vardır. Halihazırda 700.000’den fazla OVRLand’e sahip olan 24.000’den fazla sahip için, tüm OVRLand’lerini şimdi Poligon’da basmaya karar verebilirler veya ikinci aşamada yayınlanacak toplu basımı bekleyebilirler.

Şimdi veya daha sonra darp etme kararı, sahibi veya OVRLand varlıklarını hiçbir şekilde etkilemez. Tek fark, geçişin ilk aşamasında basılan tüm OVRLand’ler, ikinci aşama tamamlanana ve OVR merkezi olmayan ikincil piyasa serbest bırakılana kadar yalnızca OpenSea platformunda izlenebilir olacaktır.

Geçişin tamamlanmasının ardından, tüm NFT pazar satışlarının doğrudan basımı gelecektir. Ek olarak, kullanıcıların NFT’lerini Ethereum’dan çok daha hızlı ve daha ucuz ağ olan Polygon’a taşımalarını sağlayan Ethereum’dan Polygon’a bir NFT köprüsü olacak.

Şu anda Ethereum’dan Polygon’a aktarılan Merkle Proof ve para basma işlevleriyle, sahipleri artık OVRLand’lerini Poligon Ağı’nda NFT olarak çok daha ucuz bir fiyata, basım başına sadece birkaç sentle basabiliyorlar. Bu düşük maliyetli basım, Avatarlar, OVRMap’ler ve 3B nesnelerin, Web 3.0 tarafından desteklenen çapraz metaverse varlıkları haline gelmesini sağlayacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like