News

Ripple CEO’su, devam eden davaya rağmen XRP’nin “şimdiye kadarki en güçlü yılı” yaşadığını doğruladı

single-image

Ripple (XRP) ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davaya rağmen, dijital para birimi uluslararası sahnede önemli bir büyüme kaydetti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 22 Aralık’ta SEC’in Ripple, Chris Larsen’e dava açması ile düzenleyicinin halka açık bir kripto para birimi olan XRP’nin menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiğini açıklaması arasında geçen bir yılı duyurmak için Twitter’a gitti.

CEO tweet attı :

“Bir yıl önce bugün @SECgov, 2013’ten beri açık piyasada işlem gören halka açık bir kripto para olan XRP’nin menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiğini iddia ederek @Ripple, @chrislarsenSF ve bana karşı dava açtı.”

Garlinghouse, başlığında daha önce söylediklerinin bugün de geçerli olduğunu vurguladı: Bu, yalnızca Ripple değil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kriptoya yönelik bir saldırıdır. Bazılarının SEC’in suçlamalarını gerçek değeriyle kabul ettiğini ve bunun tek seferlik bir olay olduğunu varsaydığını, ancak artık durum böyle değil.

2021 XRP’nin şimdiye kadarki en iyi yılı

Bununla birlikte, mevcut yasal savaşa rağmen Garlinghouse, 2021 yılının kripto para birimi endüstrisi için bir atılım yılı olarak selamlandığını ekledi. 

Özellikle CEO, 2021’in şimdiye kadarki en güçlü XRP olduğunu ve RippleNet’in küresel olarak muazzam bir büyüme ile bugüne kadarki en iyi yılını yaşadığını açıkladı . Özellikle, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) artık ödeme ihtiyaçları için dünya çapında 20’den fazla ülkede erişilebilir durumda. 

Ayrıca, RippleNet üzerinden yapılan işlemlerin 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana iki katından fazla arttığını vurguladı. ODL işlemleri çeyreğe göre %130 arttı ve üçüncü çeyrekte ağ genelinde ODL işlemleri toplam dolar hacminin %25’ini oluşturdu.

Son olarak, XRP’nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ODL akışları çoğunlukla düzenleyici belirsizlik nedeniyle askıya alınırken, dünya çapındaki ODL hacmi artmaya devam etti ve hacim geçen yılın üçüncü çeyreğinden bu yana 25 kattan fazla arttı.

Dalgalanma ODL hacim büyümesi. Kaynak: ripple.com

Konuyla ilgili olarak Garlinhouse şunları söyledi: 

“Ripple’ın şimdiye kadarki en güçlü yılı olduğunu söylemekten gurur duyuyorum (XRP tabanlı Talep Üzerine Likidite ödemeleri, RippleNet genelinde $ hacminin %25’ini oluşturuyor ve ODL txn’leri 2020’nin üçüncü çeyreğine göre 25 kat ve QoQ %130 arttı).”

Kripto “Vahşi Batı”dır

Başka bir yerde, kripto para birimini “Vahşi Batı” olarak adlandıran SEC’de, çoğu kripto şirketi dünya çapındaki finansal düzenlemelere uyduğu için bunu bir “saçmalık” olarak nitelendirdi. Ayrıca, düzenleyicilerin, düzenlemelerin uygulanmasında açıklama ve tutarlılık talep ettikleri için işletmeleri cezalandırmaması gerektiğini savundu.

“Kriptoyu “Vahşi Batı” olarak adlandırmak bir saçmalık – çoğu küresel olarak finansal düzenleyicilere uyuyor. Bu endüstri, düzenli bir oyun alanı ile tutarlı bir şekilde uygulanan düzenleyici netlik ve düzenleme talep ettiği için cezalandırılmamalıdır” dedi.

Son olarak, Garlinghouse’a göre, SEC Başkanı Gary Gensler’in örgütün kapsamını keskin bir şekilde kripto karşıtı bir ton benimseyerek genişletmek istediği belirtildi. 

Birçok Amerikan firması Web2’yi geliştirmek için birlikte çalışmasına rağmen, Web3’ün halihazırda Amerika Birleşik Devletleri dışına taşınan bazı şirketlerle aynı olup olmayacağını sorguladı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like