News

Robinhood, SHIB’yi ticaret için listelediğinden Shiba Inu fiyatı bir günde %35 arttı

single-image

Ancak SHIB fiyatı, bir düşüş üçgeni modeli içinde dalgalanmaya devam ettiği için %50’lik bir düşüş daha riskiyle karşı karşıya

Shiba Inu ( SHIB ) fiyatları, ABD merkezli komisyonsuz bir ticaret platformu olan Robinhood’daki ilk çıkışının ardından 12 Nisan’da yükseldi.

SHIB fiyatı  %35’ten fazla bir artışla 0,00003’e yükseldi, bu neredeyse iki ayın en yüksek seviyesiydi, ancak bazı kazanımları geride bıraktı. Yine de SHIB, yaklaşık %27 oranında ralli yaptığı 6 Şubat’tan bu yana en iyi günlük performansını kaydetme yolunda ilerliyor.

SHIB/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Güçlü kripto gelirleri SHIB’nin listesinden önce geliyor

Robinhood, pandeminin Mart 2020’de başlamasından bu yana günlük yatırımcılar için bir yol olarak ortaya çıktı. Geçen yıl, perakende aracılık platformuna 10 milyon fonlu hesap ekledi ve yeni kayıtların yarısından fazlası ilk kez yatırımcılardan geldi. .

Yine de, ana gelir kaynağının (sipariş akışı ödemeleri) bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 267 milyon dolara kıyasla 263 milyon dolar olduğunu belirterek, 2021 dördüncü çeyrek kazançlarında 423 milyon dolarlık net zarar bildirdi .

Bu arada, kripto para birimi ticaretinden elde edilen gelirler aynı dönemde %300’ün üzerinde arttı ve Robinhood’ı 2022’de bir cüzdan ve aracılık platformuna daha fazla altcoin ve meme tokeninin eklenmesi dahil olmak üzere kripto ile ilgili daha fazla hizmet sunmaya başladı.

Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhstein, SHIB’nin Robinhood’a eklenmesinin kripto alanı için “harika bir şey” olduğunu söyledi ve kripto para biriminin daha fazla kullanıcıyı Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) gibi diğer en iyi paralara çekmeye yardımcı olabileceğini belirtti. .

Shiba Inu için sırada ne var?

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Shiba Inu’nun gün içi büyük rallisine yol açan olaylar  arasında güçlü bir birikim dönemi de var.

Analitik platformu, SHIB’yi bir yıldan uzun süredir elinde tutan adresin son 30 gün içinde bakiyelerini artırdığını kaydetti. Sonuç olarak, bu “hodlers” artık dolaşımdaki net SHIB arzının %2.82’sinden fazlasını kontrol ediyor.

Bununla birlikte, teknik açıdan bakıldığında, Shiba Inu, hakim olan düşüş eğilimi modelinden kaynaklanan tehditlerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Özellikle, SHIB Aralık 2021’in sonundan beri sözde simetrik üçgen içinde konsolide oluyor. Ekim 2021’deki en yüksek seviyesi olan 0.00008894 $’dan yaklaşık %70’lik bir düşüşle bu modeli oluşturdu.

Genel bir teknik ticaret kuralı olarak, SHIB, düşüş eğilimini sürdürmek için şimdi üçgeninin altına inmelidir.

‘Simetrik üçgen’ deseni içeren SHIB/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

SHIB, üçgenin alt trend çizgisinin altına düşerse, bir sonraki aşağı yönlü hedef, kırılma noktasından ölçüldüğünde, modelin üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit uzunlukta olur.

Bu düşüş senaryosu, Shiba Inu için hedefi, 12 Nisan fiyatına göre %50’nin üzerinde bir düşüşle 0.00001200 doların altına koyuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like