News

Samsung, Decentraland’da amiral gemisi 837 mağazasını açarak metaverse’e giriyor

single-image
  • Samsung, metaverse’de amiral gemisi 837 mağazasını açmak için Decentraland ile ortaklık kurdu. 
  • Sanal Samsung 837X mağazası Decentraland’de sınırlı bir süre için açık olacak. 

Samsung Electronics America, Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland ile iş birliği içinde metaverse dünyasına girdi.

Elektronik devi, Decentraland’da amiral gemisi 837 fiziksel mağazasının sanal bir versiyonunu açtı. Fiziksel mağaza, New York City’nin Manhattan’daki Meatpacking Bölgesi’ndeki 837 Washington Caddesi’nde yer almaktadır. Samsung 837X adlı sanal mağaza, sınırlı bir süre için Decentraland’da açık olacak.

Samsung, Perşembe günü The Block ile paylaşılan bir açıklamada, “Bu, Decentraland tarihindeki en büyük marka arazi devralmalarından biri” dedi.

Samsung 837X mağazası, “Bağlantı Tiyatrosu ve Sürdürülebilirlik Ormanı” aracılığıyla dijital maceralar ve “Özelleştirme Aşamasında” müzikal bir kutlama sunacak.

Connectivity Theatre, 5 Ocak’ta başlayan ve 8 Ocak’a kadar sürecek olan Tüketici Elektroniği Şovu’ndan (CES) Samsung’un haberlerini sergileyecek. Sürdürülebilirlik Ormanı, konukların milyonlarca dijital ağaç aracılığıyla efsanevi bir deneyim yaşamalarını sağlayacak.

Samsung ayrıca gerçek dünyada ağaç dikiyor. Kısa süre önce, bu yılın ilk çeyreğine kadar Madagaskar’da iki milyon ağaç dikilmesini yönetmek için Cardano tabanlı iklim restorasyon platformu Veritree ile ortaklık kurdu .

Veritree, kullanıcıların sınırlı sayıda ağaç jetonları almak için 15 veya daha fazla cardano (ADA) jetonu bağışlayabileceği bir ” Cardano Ormanı ” işletmektedir . Daha sonra Veritree, değiştirilen her ADA için kullanıcılar adına bir ağaç diker. Veritree’ye göre, ağaç jetonları sınırlı sayıda ağaçlar ve NFT dijital sanatı için kullanılabilir.

Samsung’un 837X mağazasındaki Özelleştirme Aşamasına gelince, konuklar fiziksel Samsung 837 mağazasından DJ Gamma Vibes tarafından düzenlenen karma gerçeklik canlı dans partisini deneyimleyecekler.

Konuklar ayrıca 837X NFT rozetlerine ve sınırlı tedarikli üç giyilebilir cihazdan birine giden görevlere katılmaya davet edilecekler. Kazananlar 7 Ocak’ta saat 20:37 ET’de açıklanacak.

Samsung Electronics America’da kurumsal pazarlama ve iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michelle Crossan-Matos, “Metaverse, başka türlü gerçekleşemeyecek benzersiz sanal deneyimler yaratmak için fiziksel ve uzamsal sınırların ötesine geçmemizi sağlıyor” dedi. “İnovasyon bizim DNA’mızda var ve hepinizin bu gelişen sanal dünyayı deneyimlemenizi bekleyemeyiz.”

Samsung 837X mağazası sınırlı bir süre için Decentraland’da açık olacağından şirket, yıl boyunca bu tür deneyimleri daha fazla getirmeyi planlıyor.

Samsung, NFT’ler ve metaverse üzerinde büyük bahis oynuyor gibi görünüyor. Bu haftanın başlarında şirket , yeni akıllı TV’lerinin kullanıcıların NFT satın almalarına izin vereceğini duyurdu . Samsung’un girişim birimi Samsung Next, Sky Mavis (Axie Infinity yaratıcısı), Dapper Labs ve Forte dahil olmak üzere birçok NFT girişiminin yatırımcısıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like