News

SEC, 60 Milyar Dolarlık Terra Patlamasını Soruşturuyor

single-image

Terra patlamasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun incelemesini çektiği bildirildi

Bloomberg’e göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Terra patlamasıyla ilgili bir soruşturma başlattığı bildirildi .

Menkul kıymetler gözlemcisi, başarısız blok zincirinin geliştiricisi Terraform Labs’ın federal yatırımcı koruma kurallarını ihlal edip etmediğini belirlemek için çalışıyor.   

Terraform Labs, Terra’nın LUNA kripto para birimine yönelik bir soruşturmadan haberdar değil. Çarşamba günü, Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, Ayna Protokolü hakkında devam eden başka bir soruşturma nedeniyle ajansın mahkeme celplerini engellemeye yönelik temyiz başvurusunu kaybetti. Kwon, geçen Kasım ayında bir kripto para birimi konferansının tam ortasında SEC tarafından servis edildi. SEC, Ayna Protokolünün olup olmadığını araştırıyordu.büyük şirketlerin hisse senetlerini temsil eden sentetik varlıkların çıkarılmasına izin veren menkul kıymetler yasalarını ihlal etti. Tartışmalı kurucu, mahkeme celbine uygunsuz şekilde hizmet ederek kendi kurallarını ihlal etmekle suçlayarak ajansı dava etmeye karar verdi. Ayrıca, Terraform Labs Güney Kore’de kurulduğundan beri ajansın yargı yetkisinin sınırlı olduğunu savundu.

Ancak, İkinci Daire Temyiz Mahkemesi, SEC’in mahkeme celplerinin geçerli olduğuna karar verdi. Bu nedenle, Terraform Labs düzenleyici ile işbirliği yapmak zorundadır.

Devam eden birkaç SEC soruşturması, Terraform Labs ve Kwon’un karşılaştığı bir dizi yasal soruna katkıda bulunuyor.

Güney Koreli yetkililer de başarısız kripto para projesine odaklandı. Yerel polis, adı açıklanmayan bir çalışana yönelik zimmete para geçirme iddialarını araştırıyor.

Bu arada, Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin, şirketin hiçbir zaman kullanıcıları dolandırmayı amaçlamadığını iddia ederek artan dolandırıcılık suçlamalarını reddetti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like