News

Shanghai, Metaverse’i Önümüzdeki Beş Yıl İçinde Entegre Etmeye Çalışıyor

single-image

Çin’in nüfus bakımından en büyük şehri olan Şanghay, önümüzdeki beş yıl içinde metaverse’yi kamu hizmetlerine ve diğer işletmelere dahil etme niyetini açıkladı. 

CNBC tarafından hazırlanan bir rapora göre, Şanghay Belediye Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu’nun 30 Aralık 201’de yayınlanan beş yıllık kalkınma planı, metaverse’in kamu hizmetleri, eğlence ve endüstriyel üretime entegrasyonu için hükümler içeriyor.

Komisyon, sensörlerdeki ve diğer gerçek zamanlı entegrasyonlardaki uygulaması da dahil olmak üzere meta veri deposu teknolojisi için daha fazla kullanımı ve çalışmayı teşvik etmeyi amaçlıyor. 

CNBC, Çin medyasının Şanghay şehir belgesinin, bir yerel hükümetin Pekin’in Mart 2021’de yayınlanan beş yıllık planıyla bağlantılı olarak metaverse’den ilk kez bahsettiğini gösterdiğini bildirdi. O sırada, Pekin önerisi yedi “sınır” teknolojisine atıfta bulundu. Çin’in bilim ve teknolojide kendine güveni geliştirmek için odaklanacağı.nullİnceleme Haftası: Bitcoin’in Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi, Bitcoin Vadeli İşlem ETF’leri, Walmart Barındıran Bitcoin ATM’leri

Rapora göre, Şanghay, metaverse araştırma ve geliştirme faaliyetlerini karşılamak için belirli bir zaman çizelgesi veya hedef vermedi.

Haber, Pekin merkezli Baidu’nun , Çin’in metaverse’deki ilk konferansı olduğunu iddia ettiği şeyi düzenlemesinin ardından geldi ve şirketin metaverse uygulamasının, piyasaya sürülmesinden yaklaşık altı yıl önce geliştiricilere açılmasını işaret etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like