News

Shiba Inu Geliştiricileri, Katman 2 Ölçeklendirme Çözümü ‘Shibarium’ Üzerinde Çalışıyor

single-image
  • Kullanıcılardan gelen anlaşmazlık ekran görüntüleri, Shiba Inu geliştiricilerinin bir ‘Shibarium’ Katman 2 ölçeklendirme çözümü hakkında konuştuğunu gösteriyor.
  • Geliştirilmesi veya piyasaya sürülmesi için bir zaman çizelgesi yoktur.
  • Shiba Inu ayrıca, bir ölçeklendirme çözümünün yardımcı olacağı Metaverse ile ilgili özellikleri başlatmayı düşünüyor.

Shiba Inu’nun geliştiricileri, çeşitli iletişim kanallarındaki tartışmalarda belirtildiği gibi, 2. katman ölçeklendirme çözümü üzerinde çalışıyor. Projenin ayrıca Metaverse alanına girmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Meme coin Shiba Inu’nun ( SHIB ) geliştiricileri , varlık için bir katman 2 ölçeklendirme çözümü başlatacak. Shibarium adı verilen çözüm, Shiba Inu yaratıcısı Ryoshi tarafından ortaya atıldı. Bazı kullanıcılar ayrıca Discord üzerinden gerçekleşen bir tartışmanın ekran görüntülerini de yayınladı.

Konuyla ilgili görüşmeler erken aşamada görünüyor, ancak aynı zamanda geliştiricilerin de istekli göründüğü bir şey. Tüm değişiklik, ekibin odaklanmak istediği daha büyük bir evrim eğiliminin parçası gibi görünüyor.

Ayrıca Shibarium’un “sessizce düşürülemeyeceğini” de belirtiyorlar. Bununla ilgili ayrıntılar ve tüm yükseltme kıt olsa da, yapılması gereken bazı şeylere atıfta bulunuyorlar. Geliştiriciler de bir zaman çizelgesi sunmadılar ve bir zaman çizelgesi sağlamanın başarıyı garanti etmeyeceğini söylediler.

Haber, başka bir ilginç gelişme gerçekleşirken geliyor: Blockchain verilerine göre Shiba Inu sahiplerinin %7’si son 20 gün içinde eklendi . Bu, belki de yeni gelişmelerin söylentileri nedeniyle, projeye son zamanlarda çok fazla ilgi gösterdiğini gösteren ilginç bir istatistik.

Shiba Inu’nun geliştiricileri , gelecek yıl gelecek olan ETH 2.0 yükseltmelerini beklemek yerine Shibarium’u kullanacaklarını da söylüyorlar . Katman 2 ölçekleme çözümü kullanmak, ağın ücretlerini büyük ölçüde düşürür, ancak bir meme jetonu olarak ne kazanacağı henüz görülmemektedir.

Shiba Inu’nun metaverse girdiği bildiriliyor

Ancak bir ölçekleme çözümünden büyük ölçüde yararlanabilecek potansiyel bir uygulama meta veri deposudur. Meme coin projesinin metaverse’e girmek üzere olduğuna dair söylentiler var . Bu, nişe olan ilgiden yararlanan diğer birçok projenin yaptığı şeyle aynı doğrultuda olacaktır.

Meta veri deposu, yoğun aktivite görülen bir kullanım durumunda ücretleri azaltmak ve hızlı işlemler sağlamak için güvenilir bir ölçeklendirme çözümü gerektirir. Meta veri deposu halihazırda kullanılan bazı yeni çözümler görüyor, bu nedenle Shiba Inu’nun bir ölçeklendirme çözümü sunmaya çalıştığı anlaşılabilir.

Shiba Inu’nun metaverse’de nasıl bir ücret alacağı tartışmaya

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like