Manşet News

Shiba Nedir, Özellikleri Neler?

single-image

Shiba Token olarak bilinen Shiba, 2020’nin ağustos ayında kripto para birimi olarak Ryoshi olarak bilinen anonim bir şirket tarafından kurulmuştur. Dogecoin’den esinlenerek kurulan Shiba’nın logosunda bulunan Shiba Inu cinsi köpek bulunmaktadır. SHIB coin olarak kısaltılan Shiba kripto para içerik olarak Dogecoin ile hemen hemen aynı yolda ilerlemektedir. Shiba kurucuları Dogecoin’in sonunu getirmek için çıktıkları bu yolculukta oldukça kararlı adımlarla ilerlemektedirler.

Shiba Inu köpekleri kurtarmak için çalışan Shiba Inu Kurtarma Derneği ile ortak çalışmalar yapmaktadır. Amazon Smile üzerinden toplanan bağışlar Shiba Inu Kurtama Derneğine bağışlanmaktadır. Shiba analiz edildiğinde Dogecoin ile aynı yolda yürüyen parodi kripto para olarak adlandırmak yanlış olmaz. Bu konuda oldukça eleştiri olan Shiba son zamanlarda oldukça artışta olan kripto paralar içinde yer almaktadır.

Shiba Güvenilir Midir?

Ethereum tarafından satılan Shiba kripto para piyasasındaki birçok borsalardan alınabilmektedir.  OKEx’te listelendikten sonra oldukça artışa geçen Shiba parodi kripto para olduğu için hem oldukça fazla kazanca hem de oldukça fazla kayıba neden olabilmektedir. Shiba arz edilen miktarı karşılayabilmektedir.  Ethereum’a dayanan Shiba, WoofPper’ına göre güvenilirdir.  Fakat Dogecoin gibi parodi bir kripto para olarak kurulduğu için yatırım yapılırken oldukça iyi düşünülmelidir. Shiba sosyal medyada oldukça popüler olan bir kripto paradır.

Sosyal medya üzerinden artan primi kripto para borsalarında da hareketliğe neden olabilir. Shiba özellikleri olarak değerlendirildiğinde Dogecoin ile birebir benzerlik göstermektedir. Kripto para parodisi olarak kurulan Dogecoin’in parodisi olarak adlandırılır.  Binance’te de listelenen Shiba oldukça fazla büyük borsa listelerine girmeyi başarmıştır. Kripto para piyasasının 45. Para birimi olan Shiba yatırımı yaparken hem fazla kazanç elde edilebileceğini hem de oldukça büyük kayıplar yaşanabileceği unutulmamalıdır.

Shiba Nasıl ve Neden Kuruldu?

Shiba Dogecoin’e karşılık olarak Ryoshi adında bilenen anonim bir şirket tarafından 2020 yılının ağustos ayında kurulmuştur. En büyük borsa listelerinde 45. Sırada kendine yer bulan Shiba’nın 3 milyar dolara yakın yatırımcısı vardır. Shiba yorum olarak en çok eleştiri alan kripto paradır. Zaten var olan parodi kripto para olan Dogecoin ile aynı amaçlar ile kurulup parodi kripto paranın parodisi olduğu için oldukça fazla eleştiri ve yorum almaktadır.

Shiba kendini Dogecoin katili olarak tanımlamaktadır. Shiba parodi kripto para birimi olan Dogecoin’i piyasadan silmek için kurulmuştur. Fakat henüz Shiba Dogecoin’i geçmeyi başaramamıştır. Shiba kuruluşundan bu yana en yüksek seviyede borsa listesinde 45. Sıradan günü kapatmayı başarmıştır. Logosuna kadar aynı yolda ilerleyen Shiba ve Dogecoin yarışının nasıl sonuçlanacağı kripto para piyasası için oldukça merak içeren bir konudur.

Shiba Nasıl Alınır?

Shiba birçok farklı borsada listelenmektedir. En kolay şekilde Shiba alabilmenin yolu Shibaswap sitesi üzerinden Shiba almaktır. Shibaswap sitesinden Shiba almak için öncelikle siteye üye olmak gerekmektedir. Shiba kullanımı oldukça kolaydır. Özellikle sitede bulunan kripto borsalarını takip etmeniz için oluşturulan siteden yatırımınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.  Üye olduktan sonra mailinize gelen doğrulama kodu ile siteye giriş yapılabilir. Kredi kartı bilgilerinizi paylaştıktan sonra Shiba satın almanız mümkündür. Üye işlemlerini tamamladıktan sonra sitede bulunan market kısmında bulunan birçok kripto para arasından Shiba’yı bulduktan sonra istediğiniz miktarda Shiba satın alabilirsiniz. Shiba oldukça popülerleşen altcoin olarak değerlendirilmektedir. Kripto para borsalarında Shiba coin geleceği oldukça parlak görülmektedir. New York’ta Shiba’ya 8 milyar dolarlık yatırım yapan bir ailenin servetinin birkaç ay içinde 9 milyon doları bulduğu söylenmektedir. Shiba ilk kurulduğunda en alt sınırlarda olmasına rağmen oldukça kısa sürede %55 değer kazandığı görülmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like