News

Singapur’un şu anda NFT’leri düzenleme planı yok

single-image

Salı günü, Kıdemli bakan ve Singapur Para Otoritesinden (MAS) sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam, NFT’leri düzenlemeye yönelik bir plan olmadığını söyledi.

Fintech News tarafından bildirildiği üzere, Tharman bunu ülke parlamentosunun NFT’ler konusunda yönelttiği sorulara verdiği yazılı yanıtta duyurdu.

Tharman’a göre, düzenleyici kurum, kripto koleksiyonları Güney Doğu Asya’da daha popüler hale gelse bile, takas edilemeyen tokenlere karşı “teknolojiden bağımsız” bir duruş sergiliyor. Ocak ayında, Singapur’daki dokuz şirket, kripto tahsilat ve metaverse ile ilgili girişimlerde zaten yer aldı.

Düzenleyiciler NFT’lere yatırım yapmanın riskleri konusunda uyarırken, Tharman, MAS’ın insanların yatırım yapmayı seçtiği her şeyi denetleme görevi olmadığını söyledi.

Ancak kıdemli bakan, MAS’ın NFT’ler konusundaki pozisyonunun değişebileceğini kabul etti. Tharman’a göre, kesirli NFT’ler gibi kavramlar, MAS’ın düzenleyici gözetimini gerektirebilir.

Kıdemli bakan, “Bir NFT, borsada işlem gören hisse portföyünün haklarını temsil edecek şekilde yapılandırılırsa, diğer toplu yatırım planlarının izahname gerekliliklerine, lisanslama ve iş yapma gerekliliklerine tabi olmasını isteyecektir” dedi.

MAS, Singapur’da daha katı düzenleyici gereksinimleri yürürlüğe koymaya başladı. Ocak ayında düzenleyici, şirketleri kriptoyla ilgili reklamlarının kapsamını sınırlamaya zorlayan yönergeler yayınladı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like