News

Solana Odaklı Cüzdan Phantom 1.8 Milyon Kullanıcıya Ulaştı, Ancak 2022 İçin Çok Daha Yüksek Hedefler

single-image

Phantom’un kurucu ortağı ve CEO’su Brandon Millman Blockworks’e “10 ila 50 [milyon] aralığında bir yer için çekim yapıyoruz” dedi.

  • Phantom, Temmuz’daki 40.000 kullanıcıdan Aralık’ta 1.8 milyon kullanıcıya % 4.400 artış kaydetti
  • Milman, mobil uygulamasının Ocak ayının sonunda veya Şubat ayının ilk haftasında bir iOS lansmanı yapmayı hedeflediğini söyledi.

Phantom’un kurucu ortağı ve CEO’su Brandon Millman, Blockworks’e yaptığı açıklamada, Solana odaklı kripto cüzdan Phantom’un çok daha fazla kullanıcıyı bünyesine katmak istediğini ve 2022’de haftalık 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olmayı hedeflediğini söyledi. 

Millman, “Bizim amacımız 10 [milyon] ila 50 [milyon] aralığında bir yer” dedi. “Tam olarak nereye ineceğini söylemek gerçekten zor, özellikle de makro kripto ortamı çok büyük bir faktör olduğu için” diye ekledi. 

Referans olarak, Phantom Nisan 2021’de beta testinden geçiyordu ve Temmuz’daki 40.000 kullanıcıdan Aralık’ta 1.8 milyon kullanıcıya % 4.400 artış gördü. Millman, Phantom’un Kasım ayında 1 milyon kullanıcıya ulaştığını ve Aralık ayının sonunda haftalık aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 1.8 milyona ulaştığını söyledi.

Temmuz ayında Phantom , Andreessen Horowitz veya a16z liderliğindeki 9 milyon dolarlık A Serisi turunu kapattı. Millman, o zamandan beri yatırımcılardan çok fazla ilgi olduğunu, ancak şu anda açıklanacak ek bir finansman turu olmadığını söyledi.

Solana kullanıcılarını desteklemek için zihniyetini değiştirme 

Üç kurucu ortak, Millman, CPO Chris Kalani ve CTO Francesco Agosti, 2021 İlkbaharında Phantom’u oluşturmak için açık protokol kripto altyapısı başlangıcı olan 0x’teki rollerini bıraktı.

Millman, “Ethereum alanında oldukça derindik ve gerçekten bir MetaMask rakibi yaratmak istedik” dedi. “Web3’ün cüzdan kısmını nasıl daha iyi hale getireceğimize dair birçok fikrimiz vardı” diye ekledi. 

Orijinal hedef, DeFi ve NFT’lere odaklanan çok zincirli bir MetaMask sürümü oluşturmaktı, ancak Phantom ekibi aşırı büyüme gördükçe, zihniyetlerini Solana’yı desteklemeye ve Solana cüzdan kullanıcıları için en iyi seçenek haline getirmeye değiştirdiler. dedi Millman. Cüzdan kullanıcıları, Solana blok zincirinde jetonları saklayabilir, gönderebilir, alabilir, stake edebilir ve takas edebilir.

Ek olarak, takas edilemeyen tokenler bu yıl üstel bir büyüme gördü ve bu da Phantom’un başarısına katkıda bulundu, çünkü cüzdan sahiplerinin Solanart gibi NFT pazar yerleri aracılığıyla Solana tabanlı NFT’leri alıp satmasına izin veriyor. Solanart, Phantom’un bağlandığı birçok NFT pazarından biri olmasına rağmen, web sitesine göre yaklaşık 797.794.272 $ olan toplam 4.532.922 SOL hacmi ile 541.851 toplam satış gerçekleştirdi .

Muazzam büyümeye rağmen, masaüstü tarayıcı tabanlı kripto cüzdanın yavaşlama planı yok. Blockworks’ün daha önce bildirdiğine göre , şirket 10 milyonu aşkın kullanıcıya genişlemenin yanı sıra iOS ve Android için mobil uygulamalarını tamamlamaya çalışıyor .

Milman, Phantom’un mobil uygulamasının şu anda beta testinde olduğunu ve henüz kesin bir lansman tarihi olmamasına rağmen, Ocak ayının sonunda veya Şubat ayının ilk haftasında bir iOS lansmanı yapmayı hedeflediğini söyledi. Android uygulaması kısa bir süre sonra takip edecek. 

Millman, “Uzun vadeli vizyon, birisi blok zinciri tabanlı bir uygulama veya dApp kullanmak isterse, uygulamaya erişmek için ilk içgüdülerinin Phantom’u indirmek olması gerektiğidir” dedi. 

“Bir dizüstü bilgisayardaysanız ve Twitter’a gitmek istiyorsanız, ilk içgüdünüz bir tarayıcıya gitmektir. Uzun vadeli hedef bu ve bu hedefin gerçekleştirilmesi için insanların kullandığı farklı ağları ve farklı blok zincirlerini destekleyebilmemiz gerekiyor, bu yüzden ilerlediğimiz hedef bu” dedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like