News

Sonraki Bitcoin Boğa Koşusu İki Yıl Uzakta Olabilir: Huobi Exchange Kurucu Ortağı

single-image

Huobi’nin kurucu ortağı Jun Do, Bitcoin’in ayı piyasasına doğru ilerlediğini ve 2025’e kadar toparlanmayabileceğini söyledi.

Borsa, geçen Cuma günü ABD’nin daralmasının önümüzdeki aylarda bitcoin fiyatında bir değer kaybına yol açacağını iddia eden bir rapor yayınladı .

Daralma, Federal Rezerv tahviller ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler gibi yeni varlıkların alımını yavaşlattığında meydana gelir .

Daralmanın doğal bir sonucu, küresel likiditede bir azalmadır. Bitcoin, likiditedeki büyük değişikliklere duyarlı olduğundan, değerinde büyük bir düşüşle karşı karşıyadır.

Ek olarak, faiz oranlarındaki bir artış, daha fazla risk taşıdığı düşünülen varlıkların fiyatı üzerinde ek aşağı yönlü baskı oluşturacaktır.

Huobi’nin kurucu ortağı Jun Do , CNBC’ye şunları söyledi : “Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var – savaş dahil jeopolitik konular veya son zamanlardaki Covid gibi, piyasayı da etkiliyor.”

“Bu döngünün ardından, bir sonraki bitcoin boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak.”

Bitcoin, Kasım ayında neredeyse 69.000$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, ancak o zamandan beri zemin kaybetti ve şu anda 37.000$’ın altında işlem görüyor.

Bitcoin’in bu yılki düşüşü, küresel hisse senetlerinde %8,8’lik bir düşüşle aynı zamana denk geliyor. Dijital varlıklara daha fazla kurumsal para aktıkça, fiyatın geleneksel pazarlarla daha bağlantılı hale geldiği iddia ediliyor.

Bitcoin geçen yıl %59,8 büyürken, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri %187,5 arttı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like