News

Terra, Cardano ve Avalanche’ı Yendikten Sonra En İyi 10 Yarışmacı Arasında

single-image

Terra (LUNA) kripto alanında yeni olmayabilir, ancak son zamanlarda zirveye yükselişi şüphesiz piyasayı şaşırttı. Bu büyüme yalnızca tokenin değerinin yükselmesini sağlamakla kalmadı, aynı zamanda pazar payını da hızlandırılmış bir büyüme oranına getirdi. Bu, yalnızca geçen hafta Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) gibi büyük oyuncuları geride bırakarak, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri haline gelmesini sağladı.

Terra İlk 10’a Girdi

Son yükselişinde, kripto para birimi piyasadaki en değerli projelerden bazılarını geride bırakmayı başardı. Başarısı, kullanıcılara alandaki diğer tüm projelerden daha fazla getiri vaat eden stake tekliflerinin doğrudan bir sonucudur. Kullanıcılar, ağın yerel stablecoini olan UST’yi stake ederek, mevcut bazı DeFi protokollerini kullanarak yatırımlarında %40’a varan APY elde edebilirler. 

Nisan ayındaki son boğa koşusu sırasında LUNA, madeni para başına 119 dolara kadar yükseldi ve böylece yeni bir ATH kaydetti. Dijital varlık şu anda bu ATH değerinin altında, ancak mevcut değeri onu piyasadaki en değerli kripto para birimlerinden biri olarak hala güçlü bir rakip haline getiriyor.

90.79$’lık mevcut fiyatı, piyasa değerinin 31.7 milyar$’a kadar yükseldiğini gördü. Bu, onu Cardano ve Avalanche gibi güçlü rakiplerin önüne koyuyor ve şu anda listede 7. sırada yer alan ve Solana olan kripto para biriminin sadece 3 milyar dolar altında.

TradingView.com'dan Terra fiyat tablosu

LUNA 90$'ın üzerine çıktı | Kaynak: TradingView.com'da LUNAUSD

LUNA’nın fiyatı da Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi varlıkların fiyatını yakından yansıtıyor gibi görünüyor. Bunun bir sonucu olarak şu anda yeşilde ve yalnızca son 24 saatte %16,97 arttı. Salı günü en çok kazananlardan biri yapıyor. Dijital varlık trendine devam ederse ve muhtemelen önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aşacak olursa, muhtemelen şu anda piyasa değerine göre 6. en büyük kripto para birimi olan Solana ve Ripple’ı geçecektir.

UST Yükselişte

LUNA, Terra ekosisteminde son zamanlarda dalgalanan tek kripto para birimi değil. Stabilcoin UST, kripto alanında hızla en yaygın kullanılan stabilcoinlerden biri haline geldi. Bu, onu değer olarak yukarı doğru itti ve ilk 10’da bir boşluk için rekabet edecek şekilde ayarladı.

UST şu anda dünyadaki piyasa değeri açısından en büyük üçüncü stabilcoin , yalnızca en iyi oyuncular USDT ve USDC’nin arkasında. O zamandan beri, piyasa değeri açısından rakip Binance USD’yi (BUSD) geride bıraktı ve 17.3 milyar doları 300 milyon dolar geride bırakarak 17.6 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 13. sırada yer aldı.

Bu piyasa değeri aynı zamanda onu Polkadot ve sevilen meme jetonu Dogecoin’in hemen arkasına koyuyor. Terra’nın büyüme yörüngesi ile, UST’nin piyasa değerinin, piyasa değeri listesine göre ilk 10 kripto para birimine girme kampanyasını başlatmak için bu projeleri geçmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like