News

Twitter, NFT profil resimlerine erişim sağlamaya başladı

single-image

  • Twitter’ın uzun zamandır beklenen, değiştirilemez token (NFT) profil resimleri entegrasyonu gelmeye başladı.
  • İlk erişim, özellikle abonelik tabanlı Twitter Blue hizmetini kullanan iOS kullanıcıları ile sınırlı görünüyor.

NFT profil resimleri Twitter’a gelmeye başladı.

Sosyal medya platformunun abonelik hizmeti olan Twitter Blue, özelliği perşembe günü çarpıcı bir tanıtım videosu ve adım adım açıklama sayfasıyla kullanıma sundu . 

 

Bugünkü duyurulara göre Twitter’ın profil resmi özelliği, NFT pazaryeri OpenSea’nin API’si tarafından destekleniyor. Desteklenen cüzdanlar Coinbase Wallet, MetaMask, Rainbow, Argent, Trust ve Ledger Live’dır.

Twitter, açıklama sayfasında “Bir NFT profil resmi ayarlamak, insanların Twitter hesabınızı bağlı cüzdanınızın genel kripto cüzdan adresiyle ilişkilendirebileceği anlamına gelir” dedi. “Bu, Twitter hesabınızın, o cüzdandaki diğer tüm NFT’ler de dahil olmak üzere mevcut ve geçmiş kripto cüzdan işlemleriniz ve varlıklarınızla ilişkilendirileceği anlamına gelir, çünkü bu bilgilerin tümü halka açık blok zincirinde mevcuttur.”

Twitter, bir kullanıcının cüzdanından asla para aramayacağını veya cüzdanına erişim sağlamayacağını vurguladı ve bunu yapmaya çalışabilecek potansiyel dolandırıcılara karşı uyardı. 

Şu anda, özellik iOS mobil platformundakilerle sınırlıdır.

Twitter, “Şu anda aboneler, iOS için Twitter uygulamasında profil resmi olarak yalnızca bir NFT ayarlayabilir, ancak altıgen şeklindeki profil resmi tüm platformlarda görülür” dedi.

Hareket, geçen Eylül ayında Lightning Network üzerinden bitcoin devrilmesini sağlayan platformun kripto ile ilgili emelleri için önemli bir gelişme . Şirket ayrıca dahili NFT projeleri hakkında da bilgi verdi. 

Pratikte, NFT profil resmi özelliği etkinleştirilmiş bir Twitter hesabı, söz konusu NFT hakkında, yaratıcısı, belirli özellikleri ve özellikleri, ağ (Ethereum gibi) ve onu dağıtmak için hangi belirteç standardının kullanıldığı dahil olmak üzere bir dizi bilgiyi görüntüler. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like