News

Ukrayna Kripto Bağışları Alırken Rusya SWIFT’den Çıkarılmaya Hazır

single-image

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer Avrupa ülkeleri, Rusya’yı SWIFT sisteminden yasaklama kararı aldı. Kararın önümüzdeki saatlerde açıklanması gerekiyor. Ayrıca, Ukrayna son birkaç gün içinde 5 milyon doların üzerinde kripto para bağışı aldı Bu, Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesiyle geldi. Rus birlikleri Kiev’i almaya çalışıyor ancak bugün itibariyle bunu başaramadılar. Önümüzdeki günlerde Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanabilir. 

Rusya SWIFT’den Askıya Alınmaya Hazır

Rus bankaları, dünyadaki diğer bankacılık ortaklarıyla iletişim kurmak için SWIFT kullanamayacak. SWIFT, Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication anlamına gelir ve bankalar arasındaki finansal işlemler için özel olarak tasarlanmış bir mesajlaşma sistemi olarak çalışır. Bu ağ, finansal iletişim söz konusu olduğunda en büyüğüdür ve 200’den fazla ülke ve yargı bölgesinde faaliyet göstermektedir. 

Ukrayna’nın işgali devam ederse önümüzdeki günlerde Rusya’ya çok büyük maliyetler çıkacak. Rusya izole olurken, ülkeler artık Ukrayna’ya silah ve para gönderiyor. Rusya’ya uygulanan, ekonomisine ve finansal piyasalarda normal şekilde faaliyet gösterme kabiliyetine zarar veren birçok başka yaptırım var. 

Buna ek olarak Ukrayna, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) dahil olmak üzere kripto para birimlerinde bağışlar alıyor. Country0s resmi Twitter hesabı, Ukrayna’ya destek olmak isteyen kişilerin bu cüzdan adreslerine para göndermesi için kripto cüzdanlarının detaylarını paylaştı. İlgili Twit

Resmi tweet şöyle:

“Ukrayna halkının yanında olun. Şimdi kripto para bağışlarını kabul ediyor. Bitcoin, Ethereum ve USDT.”

Ukrayna’nın işgali ile savaş başlar başlamaz sanal para birimlerinin ve finansal piyasaların aşağı doğru hareket ettiğini dikkate almakta fayda var. Gerçekten de, hepsi kitlesel olarak düştü. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin ve diğer sanal para birimleri, savaş başlamadan önceki fiyat seviyelerine geri dönebildi ve geri geldi. 

Ukrayna şimdi Rusya’ya karşı özgürlük için savaşıyor ve sanal para birimleri, dünyanın dört bir yanındaki insanların Ukrayna’yı desteklemesinin en kolay yollarından biri olduğunu kanıtlıyor. Birkaç dakika içinde fonları Ukrayna cüzdanlarına ulaşacak ve Ukrayna’nın Rus saldırganlığına karşı savunmasını desteklemek için kullanılmaya başlayacak. Bugünlerde 5 milyon doların üzerinde bağış aldılar ve sayıları önümüzdeki günlerde artmaya devam edebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like