News

Uniswap (UNI) %83 Düşüşten Sonra Boğa Formasyonu Oluşturuyor

single-image

Uniswap ( UNI ) 19 Ocak’ta uzun vadeli bir destek seviyesinden ayrıldı, ancak bir yükseliş modeli içinde birkaç yükseliş işareti gösterdi.

UNI, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 45$’a ulaştığı 1 Mayıs’tan bu yana düşüşte. Mayıs ve Aralık arasındaki dönemde, 15 dolarlık yatay alanda sıçradı ve birkaç yukarı hareket başlatmaya çalıştı.

Ancak hepsi başarısız oldu ve UNI 19 Ocak 2021’de bozuldu (kırmızı simge).

Şimdiye kadar, 22 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %83 düşüşle 7.51$’a düştü.

Bir sonraki en yakın destek alanı 5 dolardır. Daha önce bu seviyeye Ocak 2021’den beri ulaşılamamıştı. 

UNI Azaltma

TradingView’e Göre Grafik

UNI yükseliş paterni yaratıyor

Günlük grafik, UNI’nin azalan bir takoz içinde işlem gördüğünü gösterdiğinden, önemli ölçüde daha fazla yükseliş gösteriyor. Azalan kama bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilir, bu da ondan bir kopuşun en olası senaryo olacağı anlamına gelir.

Buna ek olarak, hem MACD hem de RSI çok önemli yükseliş sapmaları (yeşil çizgiler) üretti. Bu tür farklılıklar genellikle yükseliş eğiliminin tersine dönmesinden önce gelir. Bu nedenle, yükseliş takozu ile birleştirildiğinde, bu, bir UNI kırılmasının en olası senaryo olduğunu gösteriyor.

Eğer biri meydana gelirse, en yakın direnç alanı 19.50 dolarda olacaktır. Bu, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay bir direnç alanıdır.

UNI Takoz

TradingView’e Göre Grafik

Dalga sayısı analizi

Cryptocurrency tüccarı @TheTradingHubb , UNI’nin düzeltici bir modele saplandığını ve bunun da uzun vadeli bir yukarı yönlü hareketin izleyeceği anlamına geldiğini belirtti.

UNI düzeltmesi

Kaynak: Twitter

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri aşağı yönlü hareketin, A:C dalgalarının 1:0.618 oranına yakın olduğu bir ABC düzeltici yapısı olması mümkündür. Alt dalga sayısı siyah olarak verilmiştir.

Dalga C, azalan kamanın şekliyle dikkat çeken bir bitiş köşegenine dönüşmüştür. Bu tür desenler genellikle keskin bir kırılma ve yukarı doğru hareket ile başarılı olur. 

Bu nedenle, günlük zaman dilimindeki okumaları ve fiyat hareketini destekler.

dalga sayısı

TradingView’e Göre Grafik

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like