News

Uzun ve Orta Vadeli Bitcoin Yatırımcıları Ellerindeki Varlıklardan Rekor Hızda Kurtuluyor

single-image

Glassnode Alerts zincir içi veri sağlayıcısı , şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini aşağı çeken ana satış baskısının kaynağı hakkında piyasaya bir ipucu verebilecek Ömrü 1y-2y (7d MA) metriğine sahip Harcanan Çıktı Sayısını paylaştı .

Harcanan Çıktı Sayısı metriği

Glassnode göstergesi, farklı yaşam sürelerine sahip Bitcoin cüzdanlarından elde edilen çıktıların sayısını belirlemek için tasarlanmıştır. Kullanım Ömrü ayarı, kullanıcıların harcanan çıktıların “eski” mi yoksa “genç” mi olduğunu belirlemesine olanak tanır. İlgili Twit

“Genç” harcama yapanlar, piyasada “yaşlı” harcama yapanlarla aynı etkiye sahip olmayabilir. Kısa vadeli sahipler , genellikle, varlığı makul bir süre elde tutarak makul bir gelir elde etmek için satmadan kısa bir süre önce varlığa giren kişilerdir.

Öte yandan, “eski” harcama yapanlar, pozisyonlarının önemli ölçüde daha büyük olması ve piyasa üzerinde daha fazla etkiye sahip olması muhtemel olduğundan, genellikle piyasadaki eğilimleri değiştiren veya değiştiren kişilerdir. Bu durumda, “eski” harcama oranı, bir aylık rekoru kırarak önemli ölçüde arttı.

Harcanan “eski” paraların tarihi

Metrikten elde edilen tarihsel verilere göre, “eski” varlıkların daha yüksek harcama oranı, neredeyse her zaman kripto para piyasasında olumsuz bir fiyat hareketi ile ilişkilidir . 11 Kasım’da izlenen harcama artışı, bugün piyasa tarafından gözlemlenen Bitcoin’in %28’lik geri çekilmesinin katalizörüydü.

Harcama oranlarının düşürülmesi genellikle orta veya uzun vadeli yatırımcıların pozisyonlarını veya genel varlıklarını artırmayı tercih ettiği birikim dönemlerinin sinyalleri olarak kabul edilir. Metrik genellikle döviz rezervleri ve çıkışları ile birlikte kullanılır. Bu ölçümlerin her ikisi de hala düşük giriş oranları ve rezervler gösteriyor, bu da piyasanın tam olarak tersine dönmediğini gösteriyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like