News

Vault Equity CEO’su, SEC Başkanı Gary Gensler’in aslında Bitcoin yanlısı olduğunu savunuyor

single-image

Vault kısa süre önce kripto ile ilgili çeşitli şirketlerdeki hisse senetlerini içeren bir ETF için onay aldı.

Vault Equity’nin kurucusu, Birleşik Devletler düzenleyicilerinin saf Bitcoin ( BTC ) ile ilgili borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamada yavaş olmak için adil bir nedeni olduğuna inanıyor .

Vault Equity CEO’su ve kurucusu Tad Park, düzenleyicinin Bitcoin’i doğrudan takip edecek bir ETF’yi onaylama konusundaki isteksizliği konusunda ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) desteğini dile getirdi.

Salı Fox Business röportajında ​​Park , SEC başkanı Gary Gensler’in “aslında Bitcoin yanlısı” olduğunu, ancak ABD’deki kripto düzenlemesi konusundaki bakış açısıyla ilgili olarak “biraz yanlış anlaşıldığını” savundu .

Park, özellikle SEC’in yatırımcı koruma endişelerine atıfta bulundu, yani kripto saklama sağlayıcıları, komisyona gerçekten uygun varlık korumasını sağlayabileceklerini henüz sağlamadı: 

“’Altın ETF’im veya Bitcoin ETF’im var’ diyebilirim ama o altını bodrumumda saklıyorum. SEC buna izin verecek mi? Muhtemelen değil. Şirketler, onu muhafaza edebileceklerini göstermedikçe ve Gansler’in özellikle belirttiği birçok konuyu ele almadıkça, işe yaramayacaktır.”

CEO, SEC ile mevcut kripto ETF uygulamalarının “en az yarısının” “geçerli bile olmadığını” çünkü “Gary Gensler’in söylediklerini ele almıyorlar” diye ekledi.

Park, Vault Equity’nin kripto ETF’sinin Bitcoin’e doğrudan maruz kalma sağlamadığını, bunun yerine MicroStrategy, Tesla, Twitter, Square gibi Bitcoin ile ilişkili büyük şirketleri ve Bitfarms gibi Bitcoin madencilik şirketlerini izlediğini vurguladı.

“İnsanların gerçekte aradıkları şeye ulaşmaya çalışıyoruz, bu da Bitcoin’in fiyat hareketiyle korelasyon gösteriyor. Bu şirketler gerçekten Bitcoin’e odaklanıyor ve gelirlerinin ve gelirlerinin çoğunu Bitcoin’den alıyor. Park, Bitcoin fiyatıyla birlikte hareket etme eğiliminde olmaları mantıklı” dedi.

1 Ekim’de onaylanan Vault Equity’nin Volt Kripto Endüstri Devrimi ve Tech ETF’si  , net varlıklarının çoğunluğunu Bitcoin’de tutan veya kazançlarının çoğunu Bitcoin madenciliği, kredisi veya işlemlerinden elde eden firmaların bir listesi olan “Bitcoin Endüstri Devrimi Şirketleri”ni takip ediyor. .

SEC henüz saf bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı. 1 Ekim’de SEC ,  Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF dahil olmak üzere dört Bitcoin ETF’si için son tarihi uzattı . Ağustos ayında, SEC başkanı Gensler, düzenleyicinin Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylamaya açık olabileceğini öne sürdü .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like