News

Veriler, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığını gösteriyor

single-image

Veriler, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığını gösteriyor

Veriler, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığını gösteriyor

 CoinShares’in bu hafta yayınlanan en son dijital varlık haftalık fon akışları raporuna göre , Bitcoin ile ilgili yatırım ürünleri kurumsal girişlerde çarpıcı bir artış gördü.

Genel olarak, 3 Eylül 2021 itibariyle mevcut verilere göre kripto yatırım ürünlerine 98 milyon dolarlık bir giriş oldu. Ethereum ( ETH ), Solana ( SOL ), Cardano ( ADA ), Polkadot (DOT) ve XRP gibi madeni paraların tümü Geçen hafta önemli miktarda giriş yaparken, kurumsal yatırımcılar yalnızca Bitcoin’e 59 milyon dolar akıttı.

Bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep artışı sayesinde Bitcoin, dört ayda ilk kez Pazartesi günü 52.000 dolara ulaştı. Perakende tarafında BTC’ye olan talep Ağustos 2021’in başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükselirken, kurumsal taraf ayın ilk üç haftasında mücadele etti.

Haftalık kripto varlık girişleri. Kaynak: Bloomberg. CoinShare verileri

Raporda açıklanan CoinShares:

“Bitcoin, yatırımcılar arasında duyarlılıkta potansiyel bir geri dönüşe işaret eden toplam 59 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü. Bu, herhangi bir dijital varlık yatırım ürününün en uzun süre dayandığı 8 haftalık bir çıkış büyüsünü izleyen ilk giriş.

Kurumlar portföylerini çeşitlendiriyor

Son CoinShares verileri, kripto para birimi endüstrisine olan kurumsal ilginin giderek daha çeşitli hale geldiğini ortaya koyuyor. Tüm dijital varlık yatırım ürünlerinin tüm zamanların en yüksek yüzde 35’i artık altcoinler. Kurumsal yatırımcılar, diğer kripto para birimlerinin yanı sıra Ethereum, Solana, Cardano ve XRP’ye yatırım yaparak portföylerini Bitcoin’in ötesine genişletiyorlar.

Rapor şunları ekledi: 

¨Ethereum üçüncü haftasında toplam 14,4 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü ve pazar payı %28 ile rekor kırdı ve bazı yatırımcıların protokol endişeleri olsa da hakimiyetinin artmaya devam ettiğini vurguladı. Cardano, Polkadot ve Ripple gibi diğer altcoinlerin tümü sırasıyla 6,5 ​​milyon ABD Doları, 2,7 milyon ABD Doları ve 1,2 milyon ABD Doları tutarında kayda değer girişler gördü.”

Solana yıldan bugüne girişler

En son CoinShares verilerine göre:

Google’da Solana’ya dünya çapında ilginin geçen yıl yüzde 350’nin üzerine çıktığını düşündüğünüzde, şirketin bugüne kadarki girişlerini ikiye katlaması pek de şaşırtıcı değil. Dahası, aramalardaki artış ile bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan token fiyatlarındaki artış arasında bir korelasyon var.

Solana’nın değeri, bir dizi faktör tarafından körükleniyor ve şirketin takas edilemez tokenlere ( NFT’ler ) yaptığı baskın en önemlisi olarak ortaya çıkıyor. Degenerate Apes NFT koleksiyonunun yayınlanmasının ardından, varlık ekosistemi üreticileri ve token sahipleri buna dikkat etmeye başladıkça varlığa olan ilgi arttı. 

Son olarak, yine de önemli olan, CoinMarketCap istatistiklerine göre, küresel kripto piyasa değeri, yayınlandığı tarihte son güne göre %0,20 artışla 2,35 trilyon dolar seviyesinde.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like