News

Visa, ‘NFT ticaretine’ ilk adımlarını atarken bir CryptoPunk satın aldı!

single-image

Visa, ‘NFT ticaretine’ ilk adımlarını atarken bir CryptoPunk satın aldı

Ödeme teknolojisi şirketi Visa Pazartesi günü yaptığı açıklamada, takas edilemez token (NFT) ticareti dünyasına girerken bir CryptoPunk satın aldığını duyurdu.

Visa geçen hafta yaklaşık 150.000 dolara 3.840 kadın serseriden biri olan CryptoPunk 7610’u satın aldı . CryptoPunks, 2017 yılında Larva Labs tarafından başlatılan orijinal NFT’ler olarak kabul edilir. Bunlar, uyumsuzların ve eksantriklerin 10.000 piksel sanat görüntüsünden oluşan bir koleksiyon. Her CryptoPunk kendi kişiliğine ve benzersiz özellik kombinasyonuna sahiptir.

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, The Block’a verdiği bir röportajda, “CryptoPunks’ın ticaretin geçmişini, bugününü ve geleceğini çizebilen ve kutlayabilen eserler koleksiyonumuza harika bir katkı olacağını düşündük.”

Sheffield, Visa’nın sanat koleksiyonunun bir parçası olarak, eski kağıt kredi kartları ve tacirlerin elektronik satış noktası terminallerinin ortaya çıkmasından önce kredi kartı işlemlerini kaydetmek için kullandıkları bir cihaz olan mafsal avcıları da dahil olmak üzere ticaretle ilgili birçok eski parçaya sahip olduğunu söyledi.

Visa’nın koleksiyona neden bir CryptoPunk eklediği sorulduğunda Sheffield, CryptoPunks’ın “NFT teknolojisine ve NFT ticareti dalgasına öncülük ettiğini” ve bu yüzden Visa’nın bir serseri sahibi olmak istediğini söyledi. Tarihsel bir NFT projesi olduğu göz önüne alındığında, kararın bireysel serseri hakkında daha az, ancak genel olarak CryptoPunks hakkında daha fazla olduğunu söyledi.

Sheffield, Visa’nın CryptoPunk’ı satın almak için Anchorage Digital ile çalıştığını, yani Anchorage’ın işlemi kolaylaştırdığını ve Visa için NFT’yi muhafaza ettiğini söyledi. “Fiat kullanarak Anchorage’dan satın aldık” dedi. Visa, ödemeleri Ethereum’da USDC stabilcoin’inde kapatmak için ilk olarak bu yılın başlarında Anchorage ile ortaklık kurdu.

Ticarette NFT’ler

Visa, NFT’lerin ticaretin geleceğinde önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

Sheffield, NFT’lerin bireysel içerik oluşturuculara ve küçük ve orta ölçekli işletmelere yeni yollarla yardımcı olabileceğini söyledi. “NFT’ler kültür ve ticaretin bir kesişimidir” diye ekledi.

Sheffield, NFT’leri e-ticaretin ilk günleriyle karşılaştırdı ve e-ticaretin küçük bir işletmenin çevrimiçi satış yapmasını ve dünya çapındaki müşterilere ulaşmasını mümkün kıldığını söyledi. Ancak yine de, yüksek ön ödeme maliyetlerine sahip olabilecek fiziksel malları üretmeleri ve göndermeleri gerekiyor. Sheffield, NFT’lerin küçük bir işletmenin, dünyanın herhangi bir yerindeki bir kripto cüzdanına anında teslim edilebilecek dijital ürünler oluşturmak için halka açık bir blok zinciri kullanmasına izin verdiğini söyledi. “Kripto adresinin posta adresiniz kadar önemli hale geldiği bir gelecek hayal edebiliriz” dedi.

Visa, NFT alanına katılmak isteyen tüccarlar, markalar ve içerik platformlarından “oldukça önemli” bir ilgi görüyor. Sheffield, “Şimdi, müşterilerin NFT ticaret ekosistemine katılabilecekleri yolları bulmalarına yardımcı olmaya başlamayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Visa ayrıca işletmelerin NFT’leri platformlarına nasıl entegre edebileceklerini ve Visa’nın nasıl yardımcı olabileceğini anlamalarına yardımcı olmak için NFT’ler hakkında bir teknik inceleme yayınladı .

Sheffield, Visa’nın temel görevi olarak, şirketin tüketicilerin NFT satın almasına yardımcı olmak istediğini ve tüccarların NFT’leri geleneksel dijital ürünler ve e-ticaret için olduğu kadar kolay kabul ettiğini söyledi.

Sheffield, belirli isimler vermeyi reddederek, Visa’nın şu anda bir dizi müşterisiyle “aktif olarak etkileşimde bulunduğunu” ve NFT ekosistemine katılmanın yollarını anlamalarına yardımcı olduğunu söyledi.

Visa, dahili kripto ekibini 2019’da kurdu ve o zamandan beri bu alanda çeşitli girişimlerde bulundu. Visa kısa süre önce bir işlemi gerçekleştirmek için bir sabit para kullanan ilk büyük ödeme ağı oldu. The Block’un yakın zamanda bildirdiği gibi, merkez bankası dijital para birimi veya CBDC ödemelerini kolaylaştırmaya da odaklandı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like