News

Visa, tüccarlar ve bankalar için yeni kripto danışmanlık hizmetini duyurdu

single-image

Ödeme devleri Visa, müşterilerinin kripto para birimleri dünyasında gezinmesine yardımcı olmak için yeni danışmanlık ve danışmanlık hizmetleri başlatıyor. 

Firma , 8 Aralık’ta yaptığı açıklamada , danışmanlık ve analitik bölümünde yer alan kripto danışmanlık uygulamasının finansal kurumlara, perakendecilere ve diğer firmalara kripto özelliklerini kullanıma sunmaktan ve ödenemez tokenleri keşfetmeye ve merkez bankası için cüzdan geliştirmeye kadar her konuda tavsiyelerde bulunacağını söyledi. dijital para birimleri

Visa’ya göre, bankaların kripto para birimlerine olan ilgisinin bir kısmı rekabetçi kalmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir kurum içi araştırmaya atıfta bulunan Visa, “Ankete katılan kripto sahiplerinin %40’ı, önümüzdeki 12 ay içinde ana bankalarını kripto ile ilgili ürünler sunan bir bankaya geçirme olasılığının yüksek olduğunu veya çok muhtemel olduğunu bildiriyor” dedi.

Başına Reuters , Amerikan finans hizmetler şirketi UMB Visa’nın kripto danışmanlık hizmetleri bir müşteri olduğunu.

UMB Bank Başkan Yardımcısı Uma Wilson, “Visa’ya kripto ve sabit paralar ile perakende ve ticari iş kollarımızla en alakalı kullanım örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için geldik” dedi.

Hareket, Visa’nın geçmişte blockchain ile ilgili çok sayıda patent başvurusunda bulunmasıyla birlikte kripto para birimi endüstrisine daha derine inme girişimini işaret ediyor . Visa’nın araştırma ekibi ayrıca , birden fazla blok zinciri ağını birbirine bağlayan ve dijital varlıkların çeşitli protokollerden ve cüzdanlardan taşınmasına izin veren bir blok zinciri birlikte çalışabilirlik merkezi olan bir “ Evrensel Ödeme Kanalı ” projesi üzerinde çalışıyor .

Visa, son yıllarda kripto para birimi işine giren birçok ödeme işlemcisinden biridir. Rakibi Mastercard kısa süre önce Asya-Pasifik bölgesinde kripto bağlantılı ödeme kartlarını kullanıma sunarken, çevrimiçi ödeme devleri PayPal bu yılın başlarında kripto, tasarruf ve doğrudan mevduat için yeni bir tüketici uygulaması başlattı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like