News

Vitalik Buterin: Bitcoin S2F Fiyat Tahmin Modeli ‘Alay Etmeyi Hak Ediyor’

single-image

Vitalik Buterin, bitcoin için stok akış (S2F) fiyat tahmin modeline daldı ve bu tür modellere inananların “aldıkları tüm alayı hak ettiğini” söyledi.

Kripto pazarındaki son oynaklık , analistleri ve fiyat tahmin modellerini benzer şekilde şaşırttı. Bitcoin , önceki 30 günlük yuvarlanma dönemine göre %28.3 düştükten sonra şu anda 21.148.40$’ da. 18 Haziran’da bitcoin fiyatı Kasım 2020’den bu yana ilk kez 18.000 doların altına düştü.

Kaynak: PlanB

Değişken piyasa, değişken bitcoin

Stok akış (S2F) tahmin modeli ilk olarak 2019’un başlarında takma adlı eski kurumsal yatırımcı PlanB tarafından ortaya atıldı . Değerli metaller gibi emtialar için kullanılan S2F tahmin modelini ödünç aldı ve bitcoin’e uyguladı. 

Bu model, yakın zamana kadar nispeten iyi (veya muhafazakar bir gösterge olarak) performans gösterdi, ancak piyasadaki artan oynaklık ile fiyat, S2F tarafından tahmin edilen seviyelerin çok altında saptı. 

Vitalik Buterin , artık aşırı iyimser görünen modele yeniden ilgi duyanlar arasında.

Buterin bir Twitter gönderisinde “Stok akışı şu anda gerçekten iyi görünmüyor” dedi . “Böbürlenmenin kabalık olduğunu biliyorum, ama insanlara yanlış bir kesinlik ve sayının artacağı konusunda önceden belirlenmişlik duygusu veren finansal modellerin zararlı olduğunu ve aldıkları tüm alayları hak ettiğini düşünüyorum.”

Ethereum kurucusu eklemeye devam etti : “S2F’yi kimin desteklediğini ve trend çizgisini doğru bir şekilde tanımlıyor gibi göründüğünde bile kimin alay ettiğini hatırlayın.”

Buterin’in yorumları, benzer şekilde S2F’nin son performansından etkilenmeyen Ethereum ekosistemi katkıcısı Anthony Sassano’ya yanıt olarak geldi.

Sassano, “’Stok akışı’ modeli o kadar destansı bir başarısızlık ki, PlanB hesabını silmeli” dedi . “Yine de yapmayacak çünkü ne yazık ki hala her gün onun tüm hopium çöplerini yiyen 1.8 milyon takipçisi var.”

Yorumlar bazıları tarafından olumlu karşılansa da, herkes bu kadar ikna olmadı. Bir Twitter kullanıcısı , Sassano’nun PlanB’nin bitcoin’e yönelik perma-boğa tutumunu paylaşmamasına rağmen, Ethereum’daki pozisyonunun pek farklı olmadığını öne sürdü.

PlanB geri adım attı

PlanB, Ethereum’un en iyi silahından ateş etmesine rağmen, ateşe karşılık vermeden eleştiriyi almak istemedi.

PlanB , “Bir kazadan sonra bazı insanlar başarısız projeleri veya yanlış yatırım kararları için günah keçisi arıyor” dedi . “Yalnızca acemiler değil, ‘liderler’ de başkalarını suçlamanın ve kurbanı oynamanın kurbanı oluyor. Başkalarını suçlayanları ve bir çarpışmadan sonra güçlü duranları unutmayın.”

Gelecekteki BTC fiyat hareketine gelince, PlanB, “BTC aşırı derecede düşük değerlendi ve yakında geri dönecek ya da S2F gelecekte daha az kullanışlı olacak” dedi.

Diğer tüm analiz araçları gibi, S2F de ya faydalıdır ya da değildir. Trendi tahmin eder veya etmez. İleriye dönük olarak, PlanB’nin modelinde ne kadar hisse senedi yerleştirileceğine karar vermek bireysel yatırımcılara kalmıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like