News

Wall Street Vadeli İşlemleri Yenilenen COVID-19 Endişeleri Üzerine Düşerken Kripto Piyasası 200 Milyar Dolar Düştü

single-image

Bitcoin, 55.000 doların altında altı haftanın en düşük seviyesini gördü, çoğu altcoin daha da düştü ve Wall Street vadeli işlem sözleşmeleri de yeni COVID-19 korkularıyla düştü.

Güney Afrika’dan gelen yeni COVID-19 varyantı, tüm finansal piyasalara daha fazla acı getirdi. Dünyanın en önde gelen hisse senedi endekslerinin vadeli işlem sözleşmeleri düşerken, kripto para birimi alanı büyük bir düzeltme yaşadı. Bitcoin altı haftanın en düşük seviyesine düşerken, bazı altcoinler çift haneli fiyat düşüşleri gördü.

Bitcoin ve Küresel Piyasalar Düşüyor

Birincil kripto para birimi, önceki düşüşün 56.000 doların altına düşmesinden sonra toparlandıktan sonra dün 60.000 dolara doğru ilerliyordu . Bu gıpta edilen seviyeye meydan okumaktan kabaca 500 dolar uzaklaştı, ancak başarısız oldu ve manzara saatler sonra şiddetle değişti.

Bitcoin birkaç saat içinde 5.000 $ düşerek gün içi en düşük 54.300 $’a düştü ve bu 13 Ekim’den bu yana en düşük fiyat noktası oldu. Daha önce bildirildiği gibi, bu artan oynaklık, tasfiyeler günlük ölçekte 700 milyon doların üzerine fırladığı için kaldıraçlı tüccarlar için kitlesel acıya neden oldu. BTCUSD . Kaynak: TradingView

BTCUSD.  Kaynak: TradingView

Bu fiyat düşüşü, küresel borsalardaki benzer gelişmelerle örtüşmektedir. Bazı Afrika ülkelerinden gelen yeni bir COVID-19 varyantı korkusuyla Dow Jones, S&P 500, Nasdaq ve diğer popüler endekslerin vadeli işlem sözleşmeleri düştü .

Dow vadelileri %2’den fazla, S&P 500 vadelileri yaklaşık %1,7 düşerken, petrol fiyatları daha da sert düştü. ABD ham petrol vadeli işlemleri %5,5’in üzerinde düştü.

Bu pazar güncellemesini beğendiniz mi? 
Azgın kripto pazarlarında herhangi bir fiyat hareketini kaçırmamak için ihtiyacınız olan tek şey bu. Her gün ücretsiz olarak bu özeti almaya başlayın:

Asya’daki durum aynı, Japon Nikkei ve Hong Kong Hang Seng’in her biri yaklaşık %2 kaybetti.

Altcoinlerin Durumu Daha Kötü

Bitcoin güneye gittiğinde genellikle olduğu gibi, alternatif madeni paralar da öyle. Ethereum dün bir noktada 4.500 doları aştı, ancak 400 doların üzerindeki önemli bir düzeltme onu şu anda 4.100 doların altına itti.

Binance Coin 610 doların kuzeyinde işlem gördü ancak şimdi 580 dolara düştü. Solana (%-6.5), Cardano (%-5), Ripple (%-7), Polkadot (%-8.5), Dogecoin (%-7), Shiba Inu (%-2) ve Litecoin (%-9) aynı zamanda derin kırmızıdır.

Avalanche ve CryptoCom’un tokeni, daha büyük cap alt değerlerinden en fazlasını kaybetti. AVAX %12 düşüşle 110 doların altına düşerken, son zamanlardaki yüksek uçan CRO %20’den fazla düştü ve 0,7 doların altında oturuyor.

CoinMarketCap’te kripto piyasa değeri günde yaklaşık 200 milyar dolar azalarak 2,5 trilyon doların altına düştü.

Kripto Para Birimi Piyasasına Genel Bakış.  Kaynak: Kriptoyu Ölçün

Kripto Para Birimi Piyasasına Genel Bakış.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like