News

Yatırımcılar 100.000 dolarlık Bitcoin tahminini erteliyor, ancak yine de 2022’de bir patlama bekliyor

single-image

100.000 dolarlık BTC muhtemelen gerçekleşmeyecek, ancak analistler BTC’nin yılı 50.000 doların üzerinde bitirip 2022’nin başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesiyle başlayacağından umutlu.

Kool-Aid, “Yıl sonuna kadar 100.000$’a” Bitcoin içen boğa tüccarları, şimdi 2021’i tamamlayacak bir Noel Baba rallisi olmayabileceği gerçeğiyle yüzleşiyor. Şu anda, boş hayal basit umutlara dönüştü en iyi kripto para biriminin yılı en azından 50.000 doların üzerinde bitirebileceğini. 

Veri Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView gösterileri olduğunu BTC Aşağıdaki ifadelerden de görüldüğü fiyata sıçrama , FED Başkanı Jerome Powell hemen hemen buharlaştı ve geçmiş 48-saatte fiyatı 45.500 $ at ve şeylerin bakıştan taze alçak süpürüldü fiyat daha da düşebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

İşte tüccarların Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi hakkında ne düşündüğüne ve 2021’in geri kalanında neler olabileceğine bir bakış.

Bitcoin’in konsolidasyonu, Mayıs’ın fiyat hareketini yansıtıyor

Takma adlı Heyecan analisti ‘Rekt Sermaye’, karşılaştırıldığında Temmuz Mayıs’tan görülen konsolidasyon için mevcut fiyat eylemi.

BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Rekt Captial dedi ki, “BTC hala bu iki önemli boğa piyasası EMA’sında konsolide oluyor. Tıpkı Mayıs 2021’deki gibi (sarı daire).”

Benzer bir model ortaya çıkarsa, BTC’nin fiyatı, yükseliş trendine devam etmeden önce 6 ila 8 hafta daha konsolide olmaya ve düşmeye devam edebilir. 

44.000 $ “alt” olabilir

Benzer bir senaryo, BTC fiyat hareketinin önümüzdeki birkaç ay içinde nasıl gelişebileceğinin kaba bir taslağını özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe tarafından da tahmin edildi .

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

Sağlanan grafiğe dayanarak, van de Poppe, kısa bir konsolidasyon dönemi için mevcut seviyelere dönüşün ve ardından yükseliş trendinin yeniden başlamasının izleyeceği 44.000 $ aralığına başka bir düşüş olasılığını görüyor. 

Duygudaki dalgalanmalar temeldeki gücü değiştirmez

Son bir içgörü, her yarılanma döngüsünden sonra BTC’nin fiyat hareketinin daha makro bir görünümünü detaylandıran aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto para birimi analisti ‘TechDev’den geldi .

Her yarılanma döngüsü sırasında BTC fiyatı. Kaynak: Twitter

TechDev, BTC fiyatının yoğun oynaklık dönemleri gördüğü ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan bir geç aşama rallisi ve en iyi senaryoyu izlediği önceki iki örneği belirledi.

TechDev dedi ki, “Son 2 hafta içinde duygudaki birden fazla dalgalanmaya rağmen, Bitcoin aynı makro konumunda.”

Takip eden tweetler ve yanıtlar , “tüm gözler geri çekilme seviyelerinde” olduğunu belirten TechDev için uzun vadede BTC için genel olarak yükseliş görünümüne işaret etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like