News

Yeni veriler, Bitcoin’in 2021’de BTC fiyatını ‘çifte balon’ görebileceğini gösteriyor

single-image

Yeni veriler, Bitcoin’in 2021’de BTC fiyatını ‘çifte balon’ görebileceğini gösteriyor

“Bitcoin Bubble Index”, bu yıl başka bir BTC fiyatı yerel zirvesinin geleceğini şiddetle ima ediyor.

Yeni verilere göre Bitcoin ( BTC ) bir “çifte balon” ile karşı karşıya ve bu yıl iki fiyat zirvesi görecek.

Bir de tweet Ağustos 18, Charles Edwards, yatırım firması capriole CEO’su 2013 çift üst boğa döngüsüne bir anahtar benzerlik sahip olarak 2021 vurguladı.

Bitcoin ikinci zirve için vites yükseltiyor

Bitcoin, 2021 boğa koşusunun daha çok 2013 veya 2017 gibi olup olmadığı konusunda görüş paylaştı – blok sübvansiyonu yarıya indirilmesi olaylarını hemen takip eden diğer iki yıl.

Bir metriğe, gerçekleşmemiş kâr ve zarara (UP&L) bakıldığında, cevap basit olabilir. Edwards’a göre, yalnızca 2013, madeni para karlılığı için benzer sonuçlar üretti.

“Bitcoin çift balonu için yeni kanıt” diye özetledi.

“Önceki döngü zirvelerinde, sıçramalar asla gerçekleşmemiş kâr ve zararı 0,5’in üzerinde tutamadı. Sadece 2013 çifte balonu ve bugün bunu başardı.”

Bitcoin gerçekleşmemiş kar ve zarar açıklamalı tablosu. Kaynak: Charles Edwards/ Twitter

Böyle bir bakış açısı, bu yıl ortalama 100.000 $ veya daha fazla BTC/USD okuması talep eden popüler stok akış fiyat modelini de barındırıyor. Yaratıcısı PlanB, daha önce Bitcoin için “en kötü durum senaryosu” olarak yıl sonu minimum 135.000 dolar vermişti.

Çift balon mu?

“Çifte balon” sonucuna varan sadece bulgular değil.

Özel izleme aracı Bitcoin Bubble Index de aynı şekilde bu yıl iki aşamalı bir fiyat zirvesini gösteriyor.

Bağlam açısından, Kabarcık Endeksi, BTC/USD’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500$’a ulaştığı 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119’a ulaştı. Şu anda, Bitcoin 44.500 $ ‘da otururken, Kabarcık Endeksi 110’da, neredeyse en üst seviyeyle aynı.

Mayıs ayında, Bitcoin 29.000$’lık yerel dip seviyelerine doğru giderken, zincir içi analitik firması Glassnode’dan gelen veriler de benzer şekilde 2013’ü taklit eden bu yıla işaret etti.

”CoinTelegraf sitesinin; https://cointelegraph.com/news/new-data-suggests-bitcoin-could-see-btc-price-double-bubble-top-in-2021 linkindeki haberin alıntısıdır.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like