News

FTX, İflas Başvurusunda Bulundu!

single-image

Dünyanın en büyük kripto para borsa platformlarından birinin trajik çöküşü bugün ateş perdesine ulaştı. Ftx’in ABD’de iflas başvurusunda bulunması, CEO Sam Bankman-Fried’in istifasına yol açtı.

Sorun, likidite sorunlarının platformu tehdit ettiği bu haftanın başlarında başlamış gibi görünüyor. Müşteri varlıklarının kötüye kullanıldığına dair haberler ve başarısız satın alma anlaşmalarının tümü, ftx’in resmi iflas başvurularına ve ceo’sunun istifasına yol açtı.

Durum şu anda gelişiyor ve FTX iflas başvurularıyla ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Ayrıca açıklamada, John J. Ray III’ün CEO olarak atandığı ve sbf’nin “düzenli bir geçişe yardımcı olmak için” kaldığı belirtiliyor.”

FTX ve Sam Bankman-Fried’in düşüşü, kripto dünyasının gördüğü en büyüklerden biri oldu. Kripto ticaret piyasasında güvenilir bir isim olduktan sonra, işletmenin nasıl toparlanabileceğini görmek için benzer bir olay yok.

FTX CEO’su Sam Bankman-fried Kamuoyundan Özür Diledi.
Bu haftanın başlarında Bankman-Fried’in FTX için 9 milyar dolardan fazla kurtuluş aradığına dair raporlar yayınlandı. Daha sonra, bir grup yatırımcının görüşmelerde bulunduğu ve halka açık bir anlaşma yapılmadığı bildirildi. Bu noktaya kadar, ftx’in ve şimdi eski ceo’nun buradan nereye gideceğini yalnızca zaman gösterecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like