News

Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Enerji Verimli Kripto Para Birimi

single-image

Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Enerji Verimli Kripto Para Birimi

Bitcoin, Çin ve birkaç şirketin sert önlemler almasıyla birlikte tüm dünyada ağır enerji tüketimi nedeniyle incelendi. Bitcoin madenciliğinin çoğu kömür santrallerinin yardımıyla gerçekleştiğinden, geride bıraktığı karbon ayak izi çok büyük.

Neyse ki, Bitcoin’e alternatif olarak yatırım yapılabilecek birkaç enerji verimli kripto para birimi var. Ayrıca, bu kripto para birimleri yükselişte ve büyük bir erken yatırım fırsatı oluşturuyor. İşte enerji açısından verimli ilk beş kripto para biriminin bir listesi.

Bitcoin Latinum(LTNM)

Bitcoin Latinum , Bitcoin ile aynı ideoloji üzerine inşa edilmiş, enerji açısından en verimli kripto para birimlerinden biridir. Bununla birlikte, güç tüketen Proof of Work konsensüs algoritması yerine, Bitcoin Latinum, düğümlerin yeni para birimleri madenciliği için işlemi doğrulamasını gerektiren Proof of Stake’i kullandı.

Bitcoin Latinum (LTNM), Bitcoin’den daha yeşil, daha hızlı ve daha güvenli olan yeni nesil bir Bitcoin çatalıdır. LTNM, Medya, Telekomünikasyon, Oyun ve Bulut Bilişim dahil olmak üzere yüksek büyüme gösteren çeşitli pazarlara daha hızlı işlem hızı, daha düşük maliyetler ve daha iyi güvenlik getirmeyi amaçlamaktadır.

Nano(NANO)

Nano , işlem başına 0,000112 kWh ile kripto ekosistemindeki en küçük enerji ayak izlerinden birine sahiptir. Nano madenciliğe bel bağlamaz ve düşük enerji gerektiren ve ücretsiz işlem yapmasına yardımcı olan bir süreç kullanır.

Nano, kripto ekosisteminde çekiciliğini artıran nispeten yeni bir rakip. Hızlı ve masrafsız işlemleri nedeniyle farklı pazarlarda madeni para ticareti yaparak ve satarak hızlı para kazanmak isteyen yatırımcılar için ideal seçeneklerden biridir.

Cardano(ADA)

Cardano , yeni token madenciliğine dayanır, ancak PoW konsensüs algoritmasını kullanmaz. Bunun yerine Cardano, her işlem için yalnızca bir rastgele madenci gerektiren çevre dostu bir PoS modeli kullanır. Cardano (ADA), Ethereum Network’ün kardeşidir ve şu anda 55 Milyar Dolar değerindedir.

Şu anda düşük bir piyasa değerinde olsa da, Cardano çok popülerlik kazandı ve ETH’nin kendisiyle rekabet edebilir.

Ripple(XRP)

Ripple, şu anda en yeşil kripto para birimlerinden biridir. Bir Altcoin olarak işlem başına yalnızca 0,0079 kWh tüketir, bu tüm sektördeki en düşük değerlerden biridir. Ripple, jeton madenciliği yapmaz, ancak işlemleri doğrulamak için ağını havuzlayan bir protokole güvenir. Çoğunluk işlemin geçerliliği konusunda mutabık kalırsa onaylanır ve kayıt altına alınır.

Hedera Hashgraph(HBAR)

HBAR yeni bir oyuncu ve düşük maliyetlerle hızlı işlemler sunmak için Nano ile aynı madencilik yapmama yaklaşımını kullanıyor. Yeni olmasına rağmen, kripto para birimi Google, IBM, Boeing ve diğer Fortune 500 şirketleri gibi çeşitli şirketlerden destek topladı.

Hedera ayrıca 6,5 ​​Milyon işlem gerçekleştirerek Ethereum’un toplam günlük ağ işlemlerini geride bıraktı. Bunlar, bugün piyasada bulunan en enerji verimli kripto para birimlerinden bazılarıdır. Bu para birimlerinin tümü, yatırımcıların tercihlerine göre karar verebilecekleri çeşitli benzersiz avantajlara sahiptir. Pahalı ve yavaş işlemler yavaş yavaş geçmişte kaldı ve herkesin yeşil vagona atlama zamanı geldi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like