News

Samsung, İklim Değişikliğiyle Mücadelede Cardano-Powered Veritree ile İşbirliği Yapıyor

single-image

Samsung, iklim koruma çabalarını genişletmek için Cardano destekli bir blok zinciri platformuyla ortaklık kurdu.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri ve bir akıllı telefon devi markası olan Samsung, iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadele etmek için Veritree ile iş birliği yaptı.

  • Bir göre resmi blog post , Samsung Electronics America daha sağlıklı bir iklim ve gezegenimizin destek hareket etmek üzere tasarlanmış yeni bir proje başlatıyor.
  • Şirketin, 2022 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar Madagaskar topraklarında iki milyondan fazla ağacın büyümesini ve korunmasını seferber edeceği bildiriliyor.
  • Girişim, blok zinciri tabanlı iklim çözümlerine yönelik Veritree adlı bir platformla ortaklaşa gerçekleştirilecek.
  • Konuyla ilgili olarak Samsung’dan Mark Newton şunları söyledi:

Verimlilik iyileştirmeleri yaratan ve atıkları en aza indiren, doğaya dayalı çözümlerle birlikte teknolojik yeniliklere yatırım yapmak, iklim değişikliğiyle mücadelede hayati önem taşıyor.

  • Veritree, yerinde veri yakalama ile bağlantılı olarak blok zinciri teknolojisinden yararlanan, doğaya dayalı çözümler sunan bir platformdur.
  • Proje, özellikle çabaları için Cardano blok zincirini kullanıyor. Bu aynı zamanda Cardano Vakfı’ndaki Marka ve İletişim Başkanı Sidney Vollmer tarafından da ana hatlarıyla açıklandı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like