News

Reddit’in kurucu ortağı Solana’da sosyal medyaya 100 milyon dolar yatırım yapacak

single-image
  • Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian bugün Solana odaklı konferans Breakpoint’te konuştu.
  • Solana’da sosyal medya oluşturmak için 100 milyon dolar ayıracağını açıkladı.

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, bugün bir duyuruya göre Solana blok zincirini kullanarak bir tür merkezi olmayan sosyal medya oluşturmaya yatırım yapacak.

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal ile ocak başı sohbeti sırasında, “Buraya gelmemin nedenlerinden biri – 776 adında bir girişim fonum var – yatırım için 50 milyon dolar ayırdığımızı duyurmak” dedi. Solana üzerine inşa edilmiş bir sonraki sosyal dalgada.”

Sohbet sırasında Ohanian, 50 milyon doların yeterli olmadığını ve planın fonu 100 milyon dolara çıkarmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in blok zincirinde sosyal medya oluşturmanın“kesinlikle çok büyük” olabileceğini söylemesinden bir gün sonra geldi .

Bankman-Fried, konuşması sırasında, merkezi olmayan sosyal medyanın birçok acı noktayı çözebileceğini iddia etti. Devasa kullanıcı tabanlarına sahip olan önceden var olan sosyal medya sitelerine dikkat çekti ve bu sitelerle entegrasyonların DeFi’yi milyonlarca kullanıcıya ölçeklendirmeye yardımcı olabileceğini belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like