News

Yılın en büyük rallisi kripto para piyasasını 2 trilyon doların üzerine çıkardı

single-image

Yıla kötü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, piyasanın iyi haberlere ihtiyacı vardı. Endüstri gözlemcileri dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

CoinGecko’ya göre , kripto piyasası hafta sonu boyunca yılın en büyük rallisini yaşadı ve toplam piyasa değeri bu sabah Asya saatiyle iki haftadan fazla bir süredir ilk kez 2 trilyon ABD dolarını aştığından %17 kazandı.

Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum, Pazartesi sabahı Asya çalışma saatlerine gelen ilgili psikolojik fiyat engellerini aşmak için yaklaşık %15 ralli yaptı ve gün boyunca kazanmaya devam etti. CoinGecko’ya göre, bunlar sırasıyla 42,789 ABD doları ve 3,092 ABD dolarından işlem görüyorlardı.

Ralli, piyasanın Kasım ayındaki en yüksek seviyesinden bu yana yaklaşık %40 düştüğünü izleyen birçok tüccar için hoş bir rahatlama olsa da, bir endüstri gözlemcisi daha temkinli bir görünüm sundu.

Kripto iletişim başkanı Igneus Terrenus, “Bugün Asya’nın Ay Yeni Yılı tatilinden döndüğü ilk gün, bu nedenle bu mini dalgalanmanın sürdürülüp sürdürülemeyeceği, piyasanın bugünkü performansından çok fazla anlaşılabilir” dedi. Forkast ile bir röportajda Bybit değişimi .

Terrenus, fiyat hareketinin çoğunun Asya’daki hafif spot ticaretten geldiğini ve sonuç konusunda daha iyimser hale gelene kadar türev hacimlerinin sürekli artmasını bekleyeceğini de sözlerine ekledi.

“Günde iki yeşil mum kapatan bir mini boğa koşusu yapmayın” diye ekledi.

Bununla birlikte, diğer makroekonomik faktörler de oyunda olabilir. Meta (eski adıyla Facebook) , geçen hafta üç aylık kullanıcı sayısında ilk düşüşünü bildirdikten sonra hisse fiyatında tek günlük en büyük düşüşü – %26 – bildirirken, rakip Amazon Cuma günü %13,5 artışla en büyük kazancı elde etti.

Asianmarketsense.com’un kurucusu ve yazarı Andrew Sullivan, Forkast ile yaptığı röportajda, “Bu, bazı insanlara, yükselen faiz oranlarına rağmen, bu teknoloji şirketlerinden bazılarının uyum sağlayabildiğini gösterdi” dedi ve yatırımcıların beklediğini de sözlerine ekledi. piyasaya geri dönmeden önce olumlu işaret. “Sis dağılırken ve insanlar [kriptoya] karşı daha uzun vadeli bir tavır takındıkça, onların geri döndüklerini ve günün sonunda dip fiyatı satın almanın avantajlarından yararlandıklarını gördünüz.”

Artan faiz oranları, ABD Federal Rezervi’nin bu yılın başlarında beklenenden daha hızlı ve daha erken faiz artırma planlarını açıklamasından bu yana yatırımcıları endişelendiriyor. Fed’in Mart ayında faiz oranları konusunda daha fazla rehberlik açıklayacağı için , artışın yarım puan kadar yüksek olabileceğine dair spekülasyonlar var.

Sullivan, “Bu, insanların zihninde oynayan bir şey olacak,” dedi, “çünkü faiz oranları yükseldikçe, diğer alanlarda elde edilebilecek alternatif getiriler var ve insanlar daha sonra tüm portföylerini geniş bir şekilde yeniden dengelemek zorundalar.”

Daha sıkı para politikası ile birlikte daha yüksek faiz oranları, tipik olarak daha düşük hisse senedi fiyatları ile ilişkilidir.

Önde gelen memecoinler Dogecoin ve Shiba Inu tokeni de hafta sonu rallisine katıldı, ancak her ikisi de Pazartesi günü Asya iş saatlerinde önemli kazançlar gördü. CoinGecko’ya göre , DOGE %7 daha yükselerek 0.15 ABD Dolarına ulaşırken, SHIB Pazartesi günü %30 kazanarak üç haftanın en yüksek seviyesi olan 0.00002913 ABD Dolarına ulaştı .

Oyna-kazan (P2E) oyun jetonları da rallide iyi performans gösterdi. Önde gelen P2E oyunu Axie Infinity’nin yerel tokeni AXS, Cuma akşamından itibaren %50’nin üzerinde bir fiyat artışı elde ederek mesai saatleri içinde üç haftanın en yüksek seviyesi olan 72.69 ABD Doları’ndan işlem gördü. P2E oyunu Illuvium’un yerel jetonu olan ILV, bu süre zarfında yaklaşık %20 ralli yaparak 679.89 ABD dolarından işlem gördü.

Sportif fintech platformu Chiliz, CHZ’nin yerel tokeni de Pazartesi günü önemli kazançlar gördü ve %30’un üzerinde sıçrayarak üç haftanın en yüksek seviyesi 0,23 ABD dolarına ulaştı. Chiliz , FC Barcelona ve Manchester City FC gibi önde gelen spor fan tokenlerini sunan blockchain tabanlı spor eğlence platformu Socios’u işletiyor.

Bybit’ten Terrenus, memcoin’lerin ve onlar gibi diğer tokenlerin başarısını, yaratabilecekleri heyecan nedeniyle, her iki yönde de daha dramatik fiyat hareketi sağlayabilen “kendini gerçekleştiren bir kehanet” olarak nitelendirdi. 

Terrenus, “Bu kripto dünyasındaki en kıt kaynak aslında insanların dikkatidir” dedi. “[Bu belirteçler] insanların zamanının çoğunu kaplıyor [onlar] doğal olarak söylemdeki oksijenin çoğunu emiyorlar.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like